Oprogramowanie

Netflix w 4K w przeglądarce - jak to zrobić jeśli jeszcze nie wiesz

przeczytasz w 1 min.

Nagrania w rozdzielczości Ultra HD możemy obejrzeć w komputerze, lecz wymaga zastosowania najnowszych rozwiązań Microsoft i Intel.

W Netflixie możemy znaleźć sporo treści, które dostępne są w formacie Ultra HD. By je obejrzeć trzeba mieć odpowiedni (najwyższy) abonament, a także odpowiednie urządzenie. Potrzebny jest też kompatybilny telewizor 4K lub urządzenie wspierające 4K (np. Chromecast Ultra, Xbox One S) lub komputer z monitorem 4K (po to by sens strumieniowania w takiej rozdzielczości miał sens).

Microsoft Edge - najlepsza przeglądarka dla Netflixa

W przypadku telewizora sprawa jest jasna, natomiast w komputerze jest trochę trudniej. Potrzebujemy albo Edge (jest to jedyna przeglądarka, która wspiera Super HD w Netflixie), albo aplikacji natywnej Netflix. Edge wspiera natywnie także format dźwięku Dolby Digital Plus.

To nie wszystko. By móc dekodować nagrania 4K z DRM konieczny jest najnowszej generacji (7 gen, Kaby Lake) procesor Intel. Tak było w ubiegłym roku i na razie nic się nie zmieniło. Sporo tych obostrzeń, ale skoro już się ma ten monitor 4K.

O faworyzowaniu przeglądarki Microsoftu pisaliśmy już przy okazji treści 1080p (przez Netflix określana jako SuperHD).

Konieczne ustawienia

Gdy mimo spełnienia wymogów nadal filmy nie wyglądają tak jakbyśmy tego sobie życzyli należy upewnić się, czy są dostępne w formacie Ultra HD. Odpowiednie informacje dostępne są na zakładce Szczegóły w opisie filmu.

Poza tym nasze łącze musi mieć przepustowość co najmniej 25 Mbps (sugerowana wartość przez Netflix), a w ustawieniach aplikacji należy wyłączyć dynamiczne dostosowywanie rozdzielczości do jakości łącza. W takim trybie Netflix może ją przełączyć na niższą jeśli uzna to za konieczne nawet jeśli nie będzie takiej potrzeby.

Netflix UltraHD

W ustawieniach Moje konto dla Netflixa w przeglądarce należy w części Mój Profil przejść do Ustawienia odtwarzania i tak zaznaczyć pole wyboru Wysokie. To ustawienie stosuje się również do nagrań w przypadku rozdzielczości HD.

Źródło: Netflix, Microsoft

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  A ten Kaby Lake po co? Chyba, zeby go wypchnac z magazynow...
  Tylko nie mowcie, ze dekodowanie tego idzie przez integre i ktos z dedykowanym GPU i tak musi integre wlaczyc.
  • avatar
   PeterMac
   1
   Lepiej napiszcie jakie są wymogi do odtwarzania płyt UHD Blu-Ray na PC ;)
   • avatar
    PITUCH1
    -3
    Poza tym nasze łącze musi mieć przepustowość co najmniej 25 Mbps "", no to powodzenia 80% ludzi może pomarzyć w PL :)
    • avatar
     gormar
     0
     Chciałem tylko dodać, że najprawdopodobniej 4K z Netflix działa również na procesorach Apollo Lake (Celeron N3450 i J3455 oraz Pentium N4200).
     https://hardforum.com/threads/htpc-advice-needed-current-state-of-the-htpc.1918518/#post-1042691086
     I wcale nie do góry nogami, jakby sugerowało zdjęcie. ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      DRM na bazie roszerzen instrukcji procesora - czyli jak wcisnac ludziom Kaby Lake mimo, ze go nie potrzebuja i zeby nie siedzieli nie wiadomo ile lat na Sandy i Haswellach.
      Plus jak zniechecic rynek mainstream do kupowania AMD.