Tablety

Nexusa 8 napędzać może 64-bitowy Atom Moorefield

przeczytasz w 1 min.

Pojawiły się wreszcie pierwsze informacje na temat możliwej specyfikacji Nexusa 8.

Nexus 8 tablet 64-bitowy procesor Atom Moorefield

Wiele wskazuje na to, że w tym roku czeka nas spora ofensywa tabletów z serii Nexus. Kto wie, czy najciekawszym modelem nie będzie ten nowy, 8-calowy.

Mówi się o nim już od dłuższego czasu, ale tak naprawdę cały czas brakuje jakichkolwiek konkretów związanych z jego specyfikacją. Nie licząc naturalnie 8-calowego ekranu, parametry Nexusa 8 to spora zagadka, która jednak zaczyna się powoli wyjaśniać.

Pojawiły się właśnie informacje dotyczące jednej z najważniejszych kwestii, a więc procesora, jaki napędzać będzie pracę urządzenia. Wygląda na to, że może być to prezentowany na tegorocznych targach MWC Intel Atom "Moorefield". Przypomnijmy, iż jest to układ 64-bitowy taktowany zegarem 2,3 GHz, który oferuje też grafikę PowerVR G6430 oraz modem LTE Intel XMM 7260.

Pozostaje nam czekać na więcej informacji. Wedle tych ostatnich, Nexus 8 i Android 4.5 pojawią się już w lipcu. Prócz wspomnianego tabletu, w tym roku zadebiutuje również najprawdopodobniej nowy Nexus 10. Ciężko natomiast przewidzieć, czy dane nam będzie zobaczyć kolejnego Nexusa 7.

Źródło: phonearena, vr-zone

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  5
  Mam pytanie co w praktyce da nam 64 bitowy procesor w tablecie - nie pytam o wyniki w benchmarkach, czy nie oczekuję odpowiedzi w stylu - to jest postęp technologii, ale chciałbym wiedzieć co konkretnie uzyskam jak dostanę do ręki taki sprzęt z 64 bitowym procesorem i Androidem na pokładzie, czego nie ma w dotychczasowych tabletach???
  • avatar
   wdowa94
   0
   "Ach! Będziemy mieli okazję podbić cenę o 200 euro"