Tablety

Nowy tablet z serii Nexus z 8" ekranem?

przeczytasz w 1 min.

DigiTimes ujawnia pierwsze informacje dotyczące nowego tabletu Nexus.

Nexus tablet 8 cali

Tablety z serii Google Nexus cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Chociaż nie każdy potrafi z marszu wymienić ich pełne specyfikacje, to zapewne większość osób wie, iż cechą charakterystyczną są tutaj 7-calowe ekrany. Być może wkrótce się to zmieni.

DigiTimes ujawnia pierwsze informacje dotyczące nowego tabletu Nexus. Zdaniem informatorów wspomnianego serwisu producent zdecyduje się zwiększyć przekątną ekranu i tym razem będzie ona wynosić 8 cali.

Nie byłoby to szczególnie zaskakujące, ponieważ spekulowało się o tego typu możliwości jeszcze przed premierą ostatniego Nexusa 7. Poza tym, coraz więcej producent decyduje się rezygnować z najmniejszych tabletów i skoncentrować uwagę właśnie na tych 8-calowych (m.in. LG ze swoim G Pad 8.3 czy Samsung).

Na tym nie koniec informacji na temat nowego Nexusa. DigiTimes sugeruje również, je jego produkcją zajmie się Asus, a więc ta sama firma, która z dobrym skutkiem współpracowała z Google przy poprzednim tablecie. Co ciekawe, Nexus 8 niekoniecznie musi korzystać z procesora Qualcomm, ale z układu Intel Bay Trail-T, chociaż te informacje wydają się najmniej prawdopodobne.

Źródło: phonearena, gadgets.rawsignal

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Igoruss
  2
  Fajna informacja, osobiście uważam 8" za optymalny rozmiar dla tabletu. 10" są za duże i nieporęczne a 7" troszkę za małe.
  • avatar
   abukiewicz
   2
   z 7" rezygnują bo telefony w tym rozmiarze już robią ;) i żeby się odróżniało to musieli także tu zwiększyć przekątne...
   • avatar
    Dizzy
    2
    Nieeee a tak długo już czekam na nowego Nexusa 10 :((
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     8" to już norma w nowszych tabletach.