Telewizory

Niewidzialny telewizor Panasonic

przeczytasz w 1 min.

To zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów z sektora TV, jakie widzieliśmy podczas tegorocznej edycji targów CES.

Panasonic przezroczysty TV

Telewizor na przestrzeni lat zdążył stać się jednym z najważniejszych mebli w salonie – ma swoje stałe miejsce w jego centrum. Czy musi tak jednak być już zawsze? Nie, a przynajmniej twierdzi tak firma Panasonic. Przygotowała ona prototyp przezroczystego telewizora, który dosłownie zlewa się z meblościanką.

Kiedy telewizor jest wyłączony – przez telewizor można patrzeć jak przez każdą inna szybę (no, może nieco przyciemnioną). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by „szyba” ta stała się ekranem TV i by były na niej wyświetlane konkretne treści. Co więcej, dzięki mobilnej konstrukcji to użytkownik decyduje, które półki meblościanki zostaną przysłonięte tą telewizyjną szybą.

Panasonic przezroczysty TV szyba

Takie urządzenie nie miałoby tylko pełnić funkcji telewizora, ale też stanowić pełnoprawne centrum domowej rozrywki. To znaczy, że moglibyśmy kontrolować za jego pomocą urządzenia połączone w technologii Internetu Rzeczy, przeglądać zdjęcia czy nadzorować odtwarzanie muzyki.

Telewizor przyszłości według firmy Panasonic może być sterowany nie tylko pilotem, ale też za pomocą komend głosowych czy gestów. Jak zobaczycie na poniższych filmikach, może to mieć szczególnie duże znacznie w przypadku wspomnianych w poprzednim akapicie funkcji. Zresztą sami zobaczcie jak prototyp prezentuje się dziś i dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie.

Źródło: Engadget, Mashable, Tom’s Guide, TweakTown

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Ja tam mam cały dom wypełniony "niewidzialnymi telewizorami". Problem w tym, że jeszcze nie wiem jak je włączyć, bo nie widzę nigdzie panelu sterowania ;/
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Za bardzo przebija. Fajny gadżet, ale mnie by osobiście denerwowało, że widać coś za obrazem.
   • avatar
    vidio
    2
    panas to chyba ten tv specjalnie pod kątem polskiego rynku wymyślił; przychodzi kontrola bo nie płacisz abonamentu rtv a ty pokazujesz że nie masz telewizora
    • avatar
     lagosp
     2
     Podoba mi się taka idea. Nie wiem co prawda jak to będzie w praktyce ale na pierwsze wrażenie wygląda super. powoli zisza się filmowa przyszłość:D btw nieźle panasonic się rozkręcił się na rynku - OLEDy, Dx900 a teraz to. Nice
     • avatar
      kitamo
      1
      Zamiast meblosciank izamontowal bym sobie okno. W razie potrzeby moze sluzyc jako ekran gdzie bedzie wyswietlane to co jest niezbedne, np pogoda czy tez ladniejszy widok letni w samym srodku zimy.
      • avatar
       wytargany
       1
       Świetny, Rewelacyjny po prostu to jest to czego oczekuję w przyszłości :) Mam nadzieję nie dalekiej, tak jak powiedział np kitamo i w ogóle rewelacyjny pomysł. Świetnie wygląda jako część meblościanki i na pewno świetnie wyglądałby na czystej, gładkiej ścianie bez żadnych kabli w okół podłączony do dobrej jakości kina domowego. Dizajn i funkcjonalność jestem BARDZO NA TAK!!
       • avatar
        rqtdev
        0
        To nie przejdzie, za mało rzuca się w oczy. Przeciętny Kowalski nie będzie miał się czym chwalić znajomym / sąsiadom / rodzinie. Tradycyjny wyłączony telewizor robi dużo większe wrażenie niż telewizor zamaskowany w szafie. Z tego samego powodu projektory są mało popularne, nie widać ich gdy są wyłączone.
        • avatar
         filazaf
         0
         O jakie pyłki chodzi?
         • avatar
          orbital
          0
          Niewidzialny panasonic nie wyświetla się na stronie tytułowej, ale może tak powinno być :-)


          Poniżej wadliwy link do obrazka/miniaturki:
          http://benczmark.pl/timthumb.php?src=/uploads/article/51647/MAINPAGEBOXES/e06d04cb6b76ca86e0d3b8e7ff00273e8b2d732b.jpg&w=202&h=209
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           fajny gadżet. co prawda u siebie w domu go nie widzę ale idea ogólnie mi się podoba