Telewizory

Niezwykły - taki jest telewizor Bang & Olufsen Beovision Harmony

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Bang & Olufsen Beovision Harmony to najnowszy telewizor duńskiego producenta, który wychodzi z założenia, że stylistyka nie jest mniej ważna niż jakość obrazu i dźwięku.

Większość telewizorów wygląda dokładnie tak samo. Jest jednak producent, którego modele wyróżniają się na tle konkurencji. To Bang & Olufsen, który zaprezentował właśnie swoje najnowsze dzieło: oto Beovision Harmony.

Telewizor Bang & Olufsen Beovision Harmony zapewni wysoką jakość obrazu – jego sercem jest bowiem 77-calowy panel OLED od LG. To nie to robi jednak największe wrażenie. Za efekt „wow” odpowiada w tym przypadku niecodzienna konstrukcja.

Beovision Harmony TV

Otóż część ekranu jest zasłonięta przez dębowo-aluminiowy front (ze zintegrowanym systemem audio), który niczym skrzydła motyla (bo też nimi mechanizm został zainspirowany) odsłania wyświetlacz po uruchomieniu telewizora. Magia!

Telewizor Bang & Olufsen Beovision Harmony został zaprezentowany w Mediolanie, gdzie zapowiedziano, że jego rynkowy debiut odbędzie się w październiku, a jego cena wyniesie… 18 500 euro. Ale nikt chyba nie spodziewał się, że będzie tanio.

Bang & Olufsen Beovision Harmony

Duński producent wychodzi z założenia, że skoro telewizor stanowi centrum salonu, powinien mieć styl. Dlatego właśnie swoje urządzenia projektuje w taki sposób. – „Misją naszej firmy jest udoskonalanie technologii audio i wideo, a następnie urzeczywistnianie ich w projektach, które ludzie z dumą będą eksponować w swoim domach” – skomentował wiceprezes John Mollanger.

Źródło: Wallpaper, Engadget. Foto: Bang & Olufsen

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Satanski
  Może i ma styl, ale nie mój
  4
 • avatar
  leto1987
  Praktyczne może nie jest, ładne też nie.. ale efekt wow jak najbardziej, zwłaszcza gdy zobaczymy cenę.
  2
 • avatar
  sparx6
  B&O zawsze miał kosmiczne ceny, a mimo wszystko ktoś to kupuje skoro nadal są na rynku
  2
 • avatar
  miensn
  Co za debilny pomysł ktoś miał, w dodatku mało praktyczne.
 • avatar
  gregory7
  Co za badziewie haha:)
  -2
 • avatar
  voxcordi
  Telewizor centrum salonu?
  Doprawdy ludzkość zmierza ku zagładzie. :-(
  -2
 • avatar
  darioata
  Chinski badziew za kosmiczna cene!!!
  -8
 • avatar
  Kapitan Nocz
  będzie juz niedługo na promocji w MediaMarkcie. Specjal prajz for Ju maj Frjend 20 000 euro !! A pod etykitką z promocją druga z ceną bez promocji, 18 500 hehe