Oprogramowanie

Ninite oszczędzi dużo twojego czasu!

przeczytasz w 1 min.

Po czystej instalacji Windows 7 lub innego systemu operacyjnego warto skorzystać z aplikacji Ninite. Dzięki temu oszczędzisz sporo czasu.

Wystarczy że twój komputer ma połączenie z internetem, abyś mógł wejść na stronę Ninite. Po co? To proste: z serwisu Ninite wybierasz spośród wielu popularnych aplikacji te, które zazwyczaj pobierasz po instalacji systemu. Ninite stworzy program instalacyjny i wszystkie te programy zainstaluje za ciebie. W tym czasie możesz zrobić sobie kawę, wrócić i zobaczyć, że ulubione narzędzia są gotowe do pracy. Nie musisz już po każdy program udawać się na stronę producenta, pobierać go i instalować oddzielnie.


Ninite to prosty w obsłudze i przydatny serwis dla każdego (Fot. Benchmark.pl)

Obecnie Ninite obsługuje popularne przeglądarki, takie jak Firefox, Chrome czy Opera, jak również wiele przydatnych narzędzi, jak Skype, Thunderbird, VLC, Paint.NET, GIMP, IrfanView, OpenOffice, Foxit Reader, AVG, Avast, Dropbox, CCleaner czy Notepad++. Osobiście zaoszczędziłem sporo czasów i ew. nerwów - wybrałem z Ninite 15 programów i zainstalowały się bez trudu.

Co więcej, Ninite troszczy się także o to, by podczas instalacji poszczególnych narzędzi wybierać tylko ich najnowsze wersje. Dodatkowo użytkownicy mogą sugerować twórcom serwisu programy, jakie warto dodać do Ninite.

Źródło:Ninite.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cybul2
  0
  świetne po prostu świetne. Tylko po co :D:D ??
  • avatar
   arkadikoss
   0
   Pomysł dobry :) Ale co w przypadku gdy nie chcemy jakiegoś programu zainstalować z domyślnymi ustawieniami? Bo zapewne wszystkie się instalują standardowo.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dla mnie jest to bomba ;D, teraz jak bede instalowac na nowo win7 to napewno z tego skorzystam bo mam prawie wszystkie programy z ktorych korzystam na jednej stronie :) nawet jest tam notepad++
    • avatar
     jogin211
     0
     do bani :P pliczek instalatora juz sie wysypał@win7 x64 :P
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Większość ludzi, którzy "siedzą" trochę przy komputerach i tak tworzy na innej partycji lub dysku własny zestaw instalatorów programów.
      Nie widzę sensu by przy każdej instalacji dodatkowo obciążać łącza i pobierać jeszcze raz te same programy które się miało przed instalacją systemu.. No chyba że się nie myśli i nie tworzy archiwum instalatorów albo gdy się ma dysk 20 GB.
      • avatar
       Terrorek
       0
       pod XP działa ;> ?