Gry

Nintendo traci kolejnych wydawców

przeczytasz w 1 min.

Stacjonarna konsola Nintendo przechodzi aktualnie ciężkie chwile. Sprzedaż drastycznie spada, a nowych, intrygująco zapowiadających się tytułów jest jak na lekarstwo. Wszystko wskazuje na to, że lepiej nie będzie.

Jak donosi serwis VG247 firma Sega ogłosiła właśnie, że kończy z produkcją gier na konsole Nintendo Wii przeznaczonych dla dorosłych. Zgodnie z wyjaśnieniami Constantine Hantzopoulosa z amerykańskiego oddziału Segi, ostatnie tego typu produkcje – MadWorld i The Conduit nie przyniosły spodziewanych zysków co zmusiło firmę do przemyślenia dalszej strategii  wydawniczej firmy. I chociaż początkowo wszystko wskazywało na spore zainteresowanie posiadaczy konsoli Nintendo Wii grami dla dorosłych rynek negatywnie zweryfikował oczekiwania wydawcy co do sprzedaży tego typu tytułów. Jak wiadomo całkiem ciekawie zapowiadający się The Conduit znalazł jedynie 150 tysięcy nabywców w ciągu pierwszego tygodnia od swojej premiery. Sprzedaż zaś wspominanego na łamach naszego serwisu MadWorlda była jeszcze bardziej katastrofalna – jedynie 66 tysięcy sztuk w marcu 2009 roku. Dalej było tylko gorzej.


The Conduit

MadWorld

Swoją drogą ciekawe jak duży wpływ na tak kiepską sprzedaż tych tytułów miał fakt, iż gry na Nintendo Wii są jednymi z najczęściej piraconych tytułów na konsole.

Źródło: VG247.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  "Swoją drogą ciekawe jak duży wpływ na tak kiepską sprzedaż tych tytułów miał fakt, iż gry na Nintendo Wii są jednymi z najczęściej piraconych tytułów na konsole."

  Dziwne, przecież najbardziej piracone to CoD MW 2, a został hitem sprzedażowym ;)

  Grono "Piratów" przed zakupem ściąga wersję piracką, aby sprawdzić czy mu się spodoba i często zakupuje oryginał potem. Oczywiście nie mówię tutaj o wszystkich piratach :D Ja sam tak robię i wiem co chcę, a czego nie kupię ;) Dragon Age - to na początek, ściągnąłem pirata, pograłem z 2h i skasowałem. Totalna dla mnie porażka, ale Divinity 2, które zakupiłem sobie na święta, po także ściągnięciu pirata. Jest rewelacyjny itd. można ciągnąć. Dem brakuje i nie ma jak sprawdzić, czy dany tytuł pójdzie czy się będzie czkał i czy fabuła jest wciągająca :D
  • avatar
   Artik
   0
   To samo zrobiłem z Dead Space i Resident Evil 5. Najpierw pirat a teraz mam oryginały.
   • avatar
    nazaropeth
    0
    No, zrobiłem podobnie z TDU. Tyle, że oryginał mi się non stop wywalał jak tylko policja zaczynała mnie gonić, więc nawet posiadając oryginał (kupiłem za 80zł!) musiałem go "spiracić", żeby działało :/
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     DAO skonczylem dwa razy, divinity 2 to totalna porazka, jedynce nie siega nawet do piet.
     Zreszta wystarczy zobaczyc oceny..
     No i ciezko porownywac crpg do bezmyslnej siekaniny.
     • avatar
      0
      @tych powyżej...

      a sąsiadowi też ukradliście samochód ??? xD :P
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ze zacytuje z innego watku: zginelo cos?