Chłodzenie

Noctua przedstawia zapinki dla podstawki AMD AM4

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Posiadacze starszych chłodzeń austriackiego producenta nie będą musieli inwestować w nowe chłodzenie - nowe zapinki dostaną zupełnie za darmo.

Noctua- zestaw montażowy dla gniazda AMD AM4

Jeszcze w tym roku mają zadebiutować procesory AMD FX i APU pod nowe gniazdo AM4, które niestety nie będzie kompatybilne z obecnymi chłodzeniami. Firma Noctua działa w tym temacie z wyprzedzeniem i już opracowała zestaw montażowy dla nowej podstawki – można go zobaczyć na tegorocznych targach Computex.

Nowe zapinki pasują prawie do wszystkich coolerów producenta (za wyjątkiem modelu NH-L9i typowo pod procesory Intela i serwerowych modeli z serii NH-DO). Podobnie jak w przypadku poprzednich gniazd AMD, także i tutaj mamy do czynienia z podłużnym rozstawem otworów montażowych, lecz tym razem poszczególne wymiary są już inne i nie pasują do nich stare zapinki.

Posiadacze starszych chłodzeń firmy Noctua nie muszą się martwić o kompatybilność – producent zapowiedział bowiem, że otrzymają oni nowy zestaw montażowy zupełnie za darmo (po okazaniu dowodu zakupu chłodzenia).

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

14
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I tak wyjdzie taniej niż do intela
 • avatar
  EDIT: komentarz w złym miejscu
  -1
 • avatar
  czy nowe procki i APU naprawdę wymagały zmiany podstawki?
  stara była trochę zbyt duża i utrudniała projektowanie mniejszych płyt ale skoro producentom udawało się zaprojektować pod nią nawet ITXy to można było ją zostawić
  nie dość że nowe/stare APU jeszcze na buldku będą obsługiwać wyłącznie DDR4 (choć w wersjach dla lapków obsługują również DDR3) to jeszcze trzeba będzie kupić nowe chłodzenie,
  wizerunkowo to kiepska decyzja
  -1
 • avatar
  Jeszcze ZEN nie wyszedł, a AMD już postanowiło zniechęcić do niego ludzi, skoro część chłodzeń nie jest kompatybilna. Strasznie dziwny ruch.
  -9
 • avatar
  Smuteczek :(
  A już myślałem, że przecieki co do kompatybilności chłodzeń z AM3 się sprawdzą.
 • avatar
  Gdzieś czasem nie było mowy o tym, że stare chłodzenia będą kompatybilne?