Smartfony

Nokia jednak wraca ze smartfonami - CEO firmy oficjalnie potwierdza

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że Finowie dość szybko chcą o sobie przypomnieć.

Nokia

A jednak. Chociaż informacje pozostawały ostatnio sprzeczne to wygląda na to, że Nokia rzeczywiście wrócić chce na rynek smartfonów tak szybko, jak tylko będzie to możliwe.

Jakiś czas temu Mike Wang, prezes Nokia China, zasugerował, że powrót Nokii na rynek smartfonów może mieć miejsce już w przyszłym roku. Długo jednak nie trzeba było czekać i w wydanym komunikacie producent rewelacjom tym zaprzeczył. Była to chyba jednak tylko zasłona dymna, ponieważ temat został wywołany ponownie i tym razem wypowiedziała się już najważniejsza osoba z obozu Finów.

Rajeev Suri, CEO Nokii, udzielił wywiadu niemieckiemu Manager Magazin, w którym jasno stwierdził, że decyzja o powrocie na rynek smartfonów została już podjęta. Co więcej, stanie się to od razu po wygaśnięciu stosownym zapisów znajdujących się w umowie z firmą Microsoft, a więc w drugiej połowie przyszłego roku.

Szczegóły jeszcze przez dłuższy czas pozostaną zapewne zagadką. Możliwe jednak, że Nokia będzie smartfony jedynie projektować, a produkcją zajmą się pozyskani partnerzy, a więc powtórzyłaby się sytuacja, z jaką mieliśmy do czynienia w przypadku tabletu Nokia N1.

Źródło: phonearena, techloy

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Jak bedzie miala system od nexusa lub motorolii I dobra baterie 3000mAh + to jest duza szansa na sukces.
  • avatar
   PeterMac
   1
   Niech dalej robią porządne aparaty w telefonach typu Nokia 808 w połączeniu z Androidem byłby to masakrator nie do przebicia.
   • avatar
    moorell
    -1
    Niech po prostu zrobią solidną, miłą dla oka konstrukcję bez bloatware, z możliwością aktualizacji do nowszych wersji, a będą mieli we mnie lojalnego klienta. I naprawdę mam to na myśli: lojalnego klienta.
    • avatar
     Tabalan
     0
     Jako że nie chce mi się powtarzać to wkleję tu komentarz użytkownika anemus z PCLaba:
     "Autor z uporem maniaka serwuje pierdoły rodem z faktów by 'pewien typ czytelnika' mógł się emocjonować...
     Nokia nie wraca na rynek smartfonów i tylko potwierdzili to co sygnalizowali oficjalnie bardzo dawno temu - BĘDĄ LICENCJONOWAĆ MARKĘ I WYKONYWAĆ USŁUGI PROJEKTOWE DLA EWENTUALNEGO LICENCJOBIORCY czy dowolnego chętnego/
     ONI NIE WRACAJĄ NA RYNEK SMARTFONÓW!!!.
     To tak jak z tabletem Foxconna, gdzie nie ma ani troszeczkę Nokii poza logo - w tym tablecie Foxconn zlecił Nokii opracowanie wzoru obudowy i nakładki systemowej, a sama Nokia przyklepała projekt na zasadzie 'dajcie do zatwierdzenia by szajs nie obniżył wartości marki'. Sam tablet jest Foxconna, zrobiony przez Foxconna, sprzedawany przez Foxconna i tylko i wyłącznie przez tą firmę.
     Tak jak ten tablet, tak te telefony nie będą Nokią i to do jasnej ciasnej nie Nokia zleca produkcję innej firmie tak jak większość producentów na rynku ale licencjonuje markę sama biorąc zlecenia na drobne usługi!!!"
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      chińska nokia nigdy nie będzie nokią !!!!!!!!!!!!????????

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login