Mobile

Nokia może sprzedać HERE Maps [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Zainteresowanych kupnem brakować jednak nie powinno. Już teraz wymienia się tutaj Uber oraz niemieckie koncerny samochodowe.

Here Maps

Jakiś czas temu Nokia sprzedała dział odpowiedzialny za produkcję smartfonów firmie Microsoft i od tego czasu skoncentrować miała wysiłki na dostarczaniu oprogramowania oraz usług. Najnowsze doniesienia sugerują, że Finowie mogą mieć jeszcze mniej obowiązków.

Serwis Bloomberg donosi, iż Nokia ma w planach pozbycie się kolejnego działu. Tym razem padło podobno na ten zajmujący się mapami HERE, a więc produktem cieszącym się nie tylko dużą popularnością, ale i bardzo dobrymi opiniami.

Być może głównie dlatego wyceniany jest on na kwotę sporą, bo około 2,1 miliarda dolarów. Dla porównania, ogólna wartość Nokii to około 28 miliardów dolarów. Zainteresowanych nabyciem licencji na mapy Here brakować jednak nie powinno. Już teraz wymienia się tutaj Uber oraz niemieckie koncerny samochodowe - BMW, Mercedes-Benz i Volkswagen Group.

Po ewentualnej sprzedaży Nokia zająć miałaby sie głównie działaniami związanymi z sieciami bezprzewodowymi. Chyba, że za jakiś czas zrezygnuje i z tego.

Bez wątpienia czekać będziemy na oficjalne informacje w tej sprawie.

AKTUALIZACJA, 11.04.2015, 19:42

Wygląda na to, że grono potencjalnych nabywców szybko się rozrasta. Kolejne informacje mówią nam o firmach Google oraz Microsoft. Co jeszcze ciekawsze, drugiej z wymienionych Nokia miała proponować dział HERE już w ramach poprzedniej, wspomnianej we wstępie umowy. Poproszony przez zdnet o komentarz Microsoft nie wyraził jednak chęci do skomentowania tych informacji.

Źródło: phonearena, geeksnack, zdnet

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  8
  Ciekawą taktyke obrała Nokia... Tworzą nowe rzeczy/marki a później sprzedają nie martwiąc się o ich przyszłość. Z pieniędzy ze sprzedaży robią nowy projekt + starcza im na utrzymanie się i firma sie kręci


  • avatar
   Q'bot
   4
   A jeszcze niedawno się chwalili, jaką to fajną nawigację produkują, a teraz już się jej pozbywają?

   Ilu z Was wymieni choć 5 programów, które aktualnie tworzy nokia?
   • avatar
    freezoid
    0
    Finowie chyba nie ogarniają marketingu... :/
    • avatar
     kombajn
     0
     Dopóki będą darmowe to wisi mi czyją własnością będą te mapy. Ważne żeby były nadal darmowe i równie dobre jak teraz. Ale znając życie jak ktoś taką grubą kasę wyłoży to nie po to żeby udostępniać je za darmo.
     • avatar
      hoodedman
      -1
      Dla mnie oczywiste jest to że albo sprzedają bo nie są w stanie zarobić dostatecznie dużo na tym produkcie (np. nędzny marketing) i chcą sprzedać zanim zatopią kompletnie następną gałąź korporacji, albo jedno i drugie czyli mają znowu problemy finansowe i pozbywają się już jedynej rzeczy jaka przedstawia jakąś wartość rynkową i na jaką jest zapotrzebowanie.
      • avatar
       Logox
       0
       HERE to jedna z najlepszych nawigacji dostępnych na smartfony. Trochę szkoda by przyjęła HERE jakaś duża korporacja i zniszczyła jej potencjał.