Audio

Nokia otwiera serwis internetowy o nazwie Ovi

przeczytasz w 0 min.

Ovi, co znaczy po fińsku „drzwi”, ma umożliwić Nokii wejście na rynek komputerowo rozprowadzanej muzyki. Fińskiemu potentatowi najwyraźniej przestało się podobać, że jako jedyny nie zarabia na utworach kupowanych przez posiadaczy komórek jego produkcji.
BBC News podaje, że zdaniem Nokii rynek telefonów przenośnych odtwarzających muzykę i pozwalających grać w gry będzie rósł o około 50% rocznie, już w tym roku sięgając 120 milionów sprzedanych egzemplarzy. Co ciekawe, Nokia Music Store, sklep będący jednym z integralnych elementów Ovi, jest dostępny nie tylko poprzez telefony, ale również z komputerów PC.

NMS będzie umożliwiał zgrywanie utworów prosto na komputer, przy czym klienci będą mogli wybierać zarówno pojedyncze kawałki, jak i pełne albumy. Na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znana data premiery serwisu w Stanach Zjednoczonych, ale mieszkańcy Europy będą mogli rozpocząć zakupy w Nokia Music Store już tej jesieni. Nokia planuje sprzedawać pojedyncze utwory za 1 euro, a całe albumy po 10. Miesięczna prenumerata pozwalająca odtwarzać pliki z serwisu na PC-cie też będzie kosztowała 10 euro.
Nokia nie podała, z którymi artystami i studiami nagraniowymi ma zamiar współpracować. Wiadomo jedynie, iż w serwisie dostępne będą miliony utworów z najróżniejszych źródeł - od znanych twórców, poprzez niezależnych wydawców, do lokalnych artystów z całego świata. Kolejną ważną kwestią, która nie została poruszona, jest ewentualne objęcie sprzedawanej muzyki programem DRM.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login