Smartfony

Wstępna specyfikacja tabletu Nokia RX-114 wyciekła do sieci - Snapdragon 800 i Windows RT

przeczytasz w 2 min.

W sieci pojawiła się wstępna specyfikacja tabletu Nokia RX-114. Wyciek pochodzi z benchmarka GFXBench.

nokia tablet rx-114 specyfikacja wyciek benchmark gfxbench

W internecie już od dłuższego czasu można natknąć się na spekulacje jakoby fińska firma Nokia pracowała nad tabletem z jednym z systemów Windows. Ostatnio informowaliśmy o tym, że jeden z serwisów internetowych dotarł do wstępnej specyfikacji i kilku zdjęć prototypowego modelu takiego tabletu, teraz jednak w sieci za sprawą benchmarka GFXBench pojawiły się szersze informacje.

W ostatnim czasie sporo się spekulowało na temat ewentualnego wprowadzenia przez firmę Nokia do sprzedaży tabletu z systemem Windows. W lutym bieżącego roku możliwości wprowadzenia do sprzedaży przez finów tabletu nie wykluczył jej prezes – Stephen Elop, który stwierdził, że badają obecnie rynek i przyglądają się jego rozwojowi. Niestety w późniejszym okresie nie otrzymywaliśmy żadnych konkretnych informacji, a jedynie nieoficjalne doniesienia, które przez wiele osób były uznawane za zwykłe plotki.

Teraz jednak wszystko wskazuje, że faktycznie coś jest na rzeczy. Otóż do sieci wyciekły informacje pochodzące z benchmarka GFXBench, które wyraźnie wskazują, że Nokia pracuje nad tajemniczym urządzeniem nazwanym kodowo RX-114. Wszystko wskazuje, że mamy tutaj do czynienia z testem prototypowego modelu tabletu.

nokia tablet rx-114 specyfikacja wciek benchmark gfxbench

Wstępnie poznaliśmy również jego specyfikacje, otóż tablet był wyposażony w czterordzeniowy procesor ARM – Qualcomm Snapdragon 800, który był wspomagany przez układ graficzny Adreno 330. Jest to o tyle istotna nowości, gdyż poprzednie doniesienia sugerowały, że tablet mógłby zawierać procesor Tegra 3 – chociaż wskazywano możliwość ewentualnego zastąpienia go przez wydajniejszy model.

Tablet miałby pracować wraz z systemem Windows RT, najprawdopodobniej byłaby już to kompilacja wykorzystująca system Windows 8.1. Dosyć zaskakująca w tym przypadku okazała się informacja o wykrytej rozdzielczości ekranu, która miałaby wynosić 1371 x 771 pikseli. Jednak jak wskazuje wielu ekspertów, może być to wartość zaniżona.

Niestety nie dysponujemy obecnie dokładnymi informacjami, możemy jednak przypuszczać, że firma Nokia wciąż ma poważne plany dotyczące debiutu na rynku tabletów. Oczywiście, dopóki nie otrzymamy oficjalnej zapowiedzi urządzenia, należy traktować wspomnianą informację z dystansem, gdyż już niejednokrotnie podobne doniesienia okazywały się fałszywe.

Źródło: NeoWin, NokiaPowerUser, Mobiflip (foto)

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  nikt nie kupi RT...
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Kiedy ktoś zrozumie, że RT przynajmniej na razie nie ma sensu istnieć zwykły w8 jest praktyczniejszy, a jak by wsadzili WP8 do tabletów to póki co by było najlepsze rozwiązanie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Jakiś geniusz wpadł na pomysł, że zapełni lukę po ASUSie... Ten geniusz pewnie jest MShitu.
    • avatar
     jkbrenna
     0
     czyli MSFT nie wysrarczy ,że Nokia już pøłmartwa jest ( małzenstwo z MSFT ) teraz chce ją całkowicie dobić tym swoim RT...