Smartfony

Nokia ogłasza poszukiwania partnera, z którym przygotuje nowe smartfony

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Nokia chyba nie potrafi, a już z pewnością nie chce, żyć bez obecności na rynku smartfonów.

Nokia

Nokia chyba nie potrafi, a już z pewnością nie chce, żyć bez obecności na rynku smartfonów. Chociaż dział mobilny sprzedany został firmie Microsoft to bardzo szybko zaczęły się rodzić pomysły na to, jak powrócić do gry. Wygląda na to, że drogę ku temu już obrano.

Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o słowach CEO Nokii, który oficjalnie potwierdził, że kiedy tylko stanie się to możliwe na rynku ponownie zagoszczą smartfony z logo wciąż znanej i cenionej marki. Teraz otrzymujemy dokładniejszy obraz tego, jak będzie to prawdopodobnie wyglądać.

Robert Morlino, rzecznik prasowy Nokia Technologies, ujawnił, iż trwają obecnie poszukiwania „partnera klasy światowej”, z którym wspólnymi siłami uda się ponownie wprowadzić Nokię na rynek smartfonów. Ta zajmie się jednak wyłącznie nadzorem całego projektu i zagwarantowaniem wybranych technologii. Po stronie partnera będzie leżało natomiast nie tylko przygotowanie smartfona, ale również reklama, sprzedaż i późniejsza obsługa klienta.

Zdaniem Nokii tego typu format jest jedynym obecnie słusznym i możliwym do wykonania. Sprawdził się już w przypadku tabletu Nokia N1, a więc czemu podobnie nie może być w przypadku smartfonów? Wiele osób już teraz twierdzi, że nowe modele nie będą miały nic wspólnego z dotychczasową jakością, jaką Nokia gwarantowała. Na takie osądy jest chyba jednak nieco za wcześnie.

Cała sytuacja jest na tyle interesującą, że z pewnością będziemy śledzić ją bardzo uważnie. Mając jednak na uwadze zapisy prawne, nowe smartfony z logo Nokia pojawią się najwcześniej w czwartym kwartale przyszłego roku. Prace nad nimi ruszyć mogą jednak dużo wcześniej i tak zapewne będzie. O ile oczywiście znajdzie się zainteresowana współpracą firma.

Źródło: phonearena

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lord_NeReVaR
  Niech się skumają z Xiaomi.
  11
 • avatar
  limera1n
  Ja im chętnie pomogę, jak co to PW
  9
 • avatar
  Konto usunięte
  byłem z nokią od 7 lat i złego słowa nie powiem ale niestety BlackBerryOS 10 bardziej do mnie przemówił i raczej już do nokii nie wrócę
 • avatar
  wdowa94
  To to jest Nokia czy Microsoft? Skoro to Nokia to Microsoft nie jest dobrym partnerem?
  -1
 • avatar
  Mulciber
  Całkiem niezły pomysł. Tworzą projekt, sprzedają a już niech się klient męczy żeby to sprzedać i na tym zarobić.
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  Niech tylko dadza taki system jak w Nexusie albo Motoroli i beda sie lepiej sprzedawac niz Lumia Microsoftu.