Tablety

Nowe informacje na temat tabletu Nokii - 10,1" ekran Full HD i procesor Snapdragon 800

przeczytasz w 1 min.

Stopniowo dowiadujemy się na jego temat coraz więcej i z każdymi nowymi informacjami zapowiada się on na coraz ciekawsze urządzenie.

Nokia tablet przecieki

Pierwsze informacje na temat tabletu przygotowywanego przez firmę Nokia pojawiły się już dość dawno. Stopniowo dowiadujemy się na jego temat coraz więcej i z każdymi nowymi informacjami zapowiada się on na coraz ciekawsze urządzenie.

Nieco ponad dwa tygodnie temu do sieci trafiła wstępna specyfikacja tabletu. Niestety nie była ona szczególnie obszerna, a poza tym w kilku punkach wyglądała nieco mało wiarygodnie. Teraz jest nieco lepiej, ponieważ ujawnione właśnie informacje dają nam niemal pełny obraz najważniejszych parametrów przygotowywanego urządzenia.

Tablet napędzać ma procesor Qualcomm Snapdragon 800, który w tym przypadku taktowny będzie zegarem 2,15 GHz i otrzyma do pomocy najprawdopodobniej 2 GB pamięci RAM. Efekty pracy wyświetlone zostaną natomiast na 10,1" ekranie o rozdzielczości Full HD, a nie, tak jak sugerowano to wcześniej, 1371 x 771 pikseli.

Tablet Nokii zaoferuje użytkownikom także 32 GB pamięci wewnętrznej, system Windows RT 8.1 złącza USB 3.0 i micro HDMI, a także opcjonalną klawiaturę fizyczną z dodatkowym akumulatorem, dzięki której urządzenie zmieni się w małego laptopa.

Urządzenie to zadebiutować powinno w sprzedaży w ostatnim kwartale tego roku.

Źródło: windowsphonedaily, vr-zone

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jacy4
  3
  Już teraz wiem że cena będzie z sufitu.
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   wyglad swietny
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Ładny, ale ciekawe czy:
    a) będzie wersja z normalnym windowsem
    b) będzie wersja 3G i LTE
    c) aparat?
    d) cena
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Mam nadzieje że ich wersja systemu będzie mniejsza niż w surface.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Gdyby wyglądała tak jak na tym "renderze", to byłoby coś! Ale jak znam życie, skończy się tak jak z Lumią 1020 (pośród wszystkich projektów, wybrali ten najgorszy).
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Proszę byle to nie było RT z 2 powodów. 1- z samej racji, że RT będzie droższy Nw czemu tak jest 2- bo ta wersja w8 jest największą porażką MS właściwie to jest i 3 na chwilę obecną w8 na tabletach jest bez sensu....