Telefony

Telefony Nokia mogą powrócić (ale nie będą tworzone przez Nokię)

przeczytasz w 1 min.

„Nie planujemy powrotu do telefonów jako my sami - marka jednak wciąż jest bardzo silna”.

Nokia telefony

Nokia to dla wielu osób wciąż marka kojarząca się z wysoką jakością. Za sprawą przejęcia smartfonowego biznesu przez Microsoft, słynny pięcioliterowy napis znika jednak z nowych urządzeń z systemem Windows Phone na pokładzie. 

Choć mogło by się wydawać, że to oznacza, iż telefony sygnowane logo Nokia oficjalnie można uznać za wymarłe, zdecydowanie nie powinniśmy iść tym tokiem rozumowania. Zasugerował to dyrektor generalny firmy, Rajeev Suri podczas ostatniego spotkania biznesowego.

Obecnie firma Nokia koncentruje się na trzech sektorach – sieciach i łączności, mapach Here oraz nowych technologiach. Być może jednak wkrótce wykorzysta ona swoją historię i rozpocznie próby licencjonowania. To z kolei oznacza, że możemy zobaczyć na rynku smartfony Nokia – tyle tylko, że tworzone przez innych producentów.

„Nie planujemy powrotu do telefonów jako my sami” – powiedział Rajeev Suri, dodając jednocześnie jednak, że „marka powróci do świata konsumenckiego” poprzez umowy licencyjne. „Marka Nokia wciąż jest bardzo silna i spodziewamy się dużego zainteresowania. Zamierzamy to wykorzystać… w przemyślany sposób”.

Co wy na to?

Źródło: TechRadar, E and T

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Antiax
  5
  Czyli Samsung wykupi markę Nokia...
  • avatar
   Kejpi
   1
   Czyli Nokia będzie tak jakby serią Nexus?
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Przecież to genialny pomysł na obejście bzdurnych przepisów patentowych, zarówno w UE jak i USA.

    Dajmy na to taką firmę Xiaomi. Chińczyki cały czas główkują jak tu zacząć ekspansję swoich produktów na rynek europejski, i nie martwić się, że zaraz jakiś Szajsung czy inne LG lub Sony zaczną pozywać firmę za patenty. A tak wystarczy wykupić licencję na znaną markę np. Nokia, i cały świat stoi otworem.

    Nigdy nie lubiłem Nokii i nie miałem żadnego telefonu (smartfonu) tej firmy, ale jako posiadacz Xiaomi S1 przekonałem się do "chińczyków". Jakością nie odbiegają od znanych marek, za to kosztują czasami ponad połowę mniej.
    I gdyby Xiaomi zaczęło produkować swoje produkty pod szyldem "Nokia", to myślę że bardzo szybko zostałbym posiadaczem takiego telefonu.
    • avatar
     classicgamer2
     0
     Nokia, czy nie Nokia... Oto jest pytanie!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Czyli to co pisałem okazało się prawdą - pracownicy Nokii mnie nie okłamali...
      • avatar
       malyedgar
       0
       Ja słyszałem, że rosetta była zbudowana na elementach nokii 3310, planowany jest jej powrót i kolejna misja....
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Niech zrobią telefon NOKlA, wiecie: pisane przez małe L :P