Internet

NoScript dla Firefox 57 już jest

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy przeglądarki Firefox 57 mogą już wyposażyć ją w rozszerzenie NoScript, które zwiększa bezpieczeństwo i komfort przeglądania stron.

Niedawno udostępniony został Firefox 57 Quantum, a wraz z nim wyłączona została obsługa starych rozszerzeń. Przestał działać między innymi NoScript służący do blokowania skryptów i apletów, ale jego twórca już postarał się o to, by to naprawić.

NoScript 10 to wersja rozszerzenia przygotowana pod kątem przeglądarki Firefox 57, która obsługuje tylko WebExtensions. Użytkownicy wcześniejszych wydań mogą liczyć na przeniesienie preferencji do „dziesiątki”, co bez wątpienia jest dobrą wiadomością. Oczywiście warto je przejrzeć, bo mogą (choć nie powinny) pojawić się jakieś błędy.

Wszyscy zainteresowani mogą już pobrać i zainstalować NoScript w nowym Firefoksie. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie jest gotowe rozszerzenie. Niektóre elementy są w tej wersji niedostępne, ale twórca postara się pewnie o to, by w miarę możliwości eliminować te braki. Należy też przygotować się na nieco zmodyfikowany interfejs.

Zwiększający bezpieczeństwo użytkownika i szybkość ładowania się stron NoScript 10 można pobrać z oficjalnej strony projektu.

Źródło: ghacks, NoScript

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  8
  Nie wiem jaki masz procesor u Siebie ale ja właśnie osiągnąłem 121kart otwartych na FIREFOX i otwieranie stron działa błyskawicznie.Ta responsywność w porównaniu z pozostałymi przeglądarkami jest nie porównywalna.
  Ja właśnie przez częste problemy z tą wielowątkowością przy używaniu FIREFOXA zacząłem także korzystać z CHROME ale teraz to co ta przeglądarka wydziwia normalnie jest w szoku.
  Wszystko działa bez zająknięcia.

  PS>Nie chcę pisać jakie mam CPU bo to nieważne jednak najważniejsze ,że jest on 16wątkowy co daje kopa tej przeglądarce.
  • avatar
   smar.n
   2
   Najnowsza wersja jest wyraźnie szybsza od poprzednich wydań i to jest duży plus.
   • avatar
    tommo1982
    2
    Nie wiem po co twórca zmieniał to co działało. Obecny interfejs to tylko irytuje. Widać, że robione jest to na szybko aby utrzymać użytkowników. Dziwi mnie taka opieszałość, skoro Video Download Helper był dostępny zaraz po aktualizacji do Firefox 57.
    • avatar
     Geralt
     1
     Ja na ta chwile siedze na wersji sprzed aktualizacji na 57 i pokojnie czekam na rozwoj sytuacji. Zaleznie od tego co zostanie zaimpletowane jesli chodzi o rozszerzenia i ewentualnie jakie zamienniki beda, bede siedzial na starym albo przechodzil na nowy. Tak na prawde zmiana w rozszerzeniach to ryzykowny krok. Dlugofalowo moze przyniesie jakies korzysci, ale na razie to jedynie problem z rozszerzeniami. A juz poprzedni Firefox z wymuszona wielowatkowoscia chodzil b szybko, wiec dalsze zwiekszanie wydajnosci jest mile, ale nie az tak mile zebym rezygnowal z ulubionych rozszerzen :).
     • avatar
      Hektor^
      0
      Dużo wygodniejszy będzie uMatrix od twórców uBlocka.
      • avatar
       mgkiler
       -1
       Ten nowy Firefox to porażka,.

       Brak RSS-ów.

       Stare rozszerzenia przestały wszystkie działać.

       Wygląd? A co w starym było złego?

       Jak dla mnie krok wstecz.
       • avatar
        baca130
        -3
        Słabe to jest, przeglądarka na niektórych stronach nie wyrabia, niektóre strony źle ładują się jeśli nie doda się do zaufanych. Zbytnio utrudnia korzystanie z internetu. To jest chyba tylko dla tych którzy odwiedzają tylko te same strony lub mają cierpliwość.
        • avatar
         wojtek_pl
         0
         NoScript to drugi podstawowy dodatek do Firefoxa, zaraz po AdBlocku ! Bez tego nie da się przeglądać internetu !
         • avatar
          maker
          0
          Nie wiem jak na innych systemach ale na OS X świeża instalacja quantum zera teraz 1.4 GB RAMu na starcie O_o