Karty graficzne

Nowa referencyjna płytka PCB dla nVidia GeForce GTS 240

przeczytasz w 1 min.

W nadchodzących tygodniach nVidia wyda kolejną kartę graficzną opartą o układ G92 - będzie to chip o oznaczeniu GTS 240, który tak na prawdę jest tylko przemianowanym procesorem 8800 GT i 9800 GT. Aby stłumić nieco stwierdzenia, że to kolejny odgrzany "kotlet" (bo niestety tak jest) firma zaprojektowała nową rewizję laminatu PCB o nazwie P361.

Nowa referencyjna płytka PCB, podobnie jak poprzednik, wyposażona została w osiem chipów pamięci GDDR3 scalonych z GPU za pomocą 256-bitowej magistrali. Najważniejsza cechą różniącą nową rewizję od starej będzie z pewnością sekcja zasilania - od teraz 3 + 1 fazowa.

Ponadto nie będzie już możliwości scalenia trzech kart graficznych w trybie 3 way SLI - to za sprawą jednego złącza, które pozwoli "jedynie" na konfigurację 2 - way SLI (co z pewnością wystarczy większości użytkowników a obniży znacząco koszty produkcji). Cała konstrukcja pobierać będzie energię przy pomocy jedno, 6-pinowego złącza zasilania.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  coś jakby odgrzać kotlety mielone z sosem
  • avatar
   jeomax.co.uk
   0
   .. koperkowym, zmywajac wczesniej z kotleta sos pomidorowy :->
   • avatar
    jeomax.co.uk
    0
    I jeszcze tak nawiasem mowiac: nVidia tnie koszty, a ciekawe, kiedy zorientuje sie, ze najwieksze zyski zanotuje wyrzucajac caly dzial marketingu i sprzedajac (dobre, skadinad) stare karty GF-8800GT bez nowych pudelek, bez nowych promocji, laminatow, pensji dla twierdzacych, ze inaczej sie nie sprzeda :->
    Cokolwiek konczylem kiedys zarzadzanie i marketing i wiadomo mi co nieco na temat produktu sklasyfikowanego jako "dojna krowa"; widac "spece" w nVidii chcac uwiarygodnic swoje (niemale zapewne) pensyjki, jak i przydatnosc w firmie, usiluja wmowic kazdemu, ze w dojna krowe trzeba inwestowac na zasadzie oszukiwania... A to jest zwyczajnie niepotrzebne, bo dobry produkt sprzedaje sie zawsze sam.
    • avatar
     Otheim
     0
     Dobry kotlet nie jest zły, do póki nie śmierdzi przy gryzieniu. ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      CIEKAWE JAKA CENA
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ja tam nie widze nic nowego na tej PCB ;p