Monitory

Nowe telewizory LED LCD Panasonic

przeczytasz w 2 min.

Japoński producent wprowadza na rynek trzy nowe modele telewizorów Viera LCD o wyrafinowanym wzornictwie, które wyposażono w podświetlenie LED. Produkty należą do linii Viera LCD-TV 2010.

W skład rodziny Panasonic Viera LED-LCD wchodzą następujące serie 1080p Full HD: V20 (42”, 37” and 32”), D28 (37” and 32”), D25 (42”, 37” and 32”), jak również HD ready D28 (22” and 19”). Jak informuje Panasonic, telewizory LED LCD oferują wyjątkową jakości obrazu dzięki szerokiemu kątowi widzenia oraz 200 diodom systemu Intelligent Frame Creation Pro.

Białe diody LED zostały umiejscowione na dole oraz górze wewnętrznej ramy telewizorów. Za sprawą specjalnego panelu rozpraszającego światło, iluminacja rozprowadzana jest nawet za panelem LCD. Rozwiązanie to pozwala na osiągnięcie jednolitego koloru oraz jasności na powierzchni całego ekranu. Zarówno kąt widzenia, jak i poziom kontrastu uległy znaczącej poprawie, podczas gdy konsumpcja prądu została istotnie zmniejszona. Użycie 10-bitowych paneli gwarantuje najsubtelniejszą możliwą gradację kolorów i odcieni.

Panasonic V20

W nowych modelach zastosowano panele IPS, które zapewniają szeroki kąt widzenia. Oznacza to, że kolory i kontrast pozostają bogate nawet podczas patrzenia na telewizor z boku. Jest to szczególnie ważne, kiedy oglądamy telewizję w kilka osób.

Cechą charakterystyczną telewizorów jest smukły design. Grubość panelu wynosi zaledwie 1,5 cala, osiągnięto to dzięki wyeliminowaniu tylnego podświetlenia panelu oraz umiejscowieniu diod LED na szczycie oraz spodzie ramy. Modele D25 oraz D28 zostały zaprojektowane w stylu Viera Pure Line, który opiera się na minimalistycznej stylistyce i subtelnej gradacji kolorów. Design serii D28 został zainspirowany stylową ramką do zdjęć, która może być wykonana w różnych kolorach, włączając w to satynowe srebro, błyszczącą purpurę oraz atłasową biel.

Serie V20, D28 (37” i 32”) oraz D25 wyposażono nie tylko w funkcję Viera Cast, która pozwala użytkownikom na śledzenie wybranych serwisów internetowych za pośrednictwem jednego przycisku, oraz rozwiązanie Viera Image Viewer, które umożliwia oglądania na ekranie zdjęć i słuchania muzyki, ale również możliwość nagrywania na dysk twardy za pośrednictwem portu USB.

Co więcej, system komunikacji DLNA pozwala na odtwarzanie na ekranie telewizora cyfrowych danych, które magazynowane są na dostępnych w domowej sieci pamięciach masowych zgodnych z DLNA. W połączeniu z wbudowanym potrójnym tunerem DVB eliminują konieczność piętrowego stawiania zewnętrznych odbiorników i nadajników przy telewizorze. System V-Audio Surround dostarcza dźwięku dookólnego wielokanałowego systemu audio za pośrednictwem zaledwie dwóch głośników.

Modele 22” i 19” serii D28 zostały wyposażone w stację dokującą dla iPod, która pozwala rozkoszować się ulubioną muzyką, filmami oraz zdjęciami za pośrednictwem telewizora Viera.

Źródło: Panasonic

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  szkoda, że tego 42 nie było jak kupowałem swój, bym nie wybrał ohydnej Toshiby w której się kurz zbiera po wewnętrznej stronie matrycy i trzeba go co pół roku rozkręcać i czyścić (Regza Z) wrrrr
  • avatar
   theng
   0
   hm, i mam dylemat bo chciałem plazmę Panasonica kupić a tu IPS i led
   • avatar
    SoundsGreat
    0
    Te "produkty" nie zasługują na przydział do rodziny Viera :]

    Zwykłe, chamskie LCD - jeszcze żadne mnie nie zaskoczyło.

    Do telewizora plazmowego nie ma nawet co porównywać.
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     Widziałem. Cały ten ich Ambilight 3-ciej generacji jest guzik wart. Urządzenie kosztuje grube tysiące a i tak nie oferuje lepszego obrazu od plazmy za 2600zł. Tyle, że świeci jak choinka. Po co w ogóle rozwijać technologię LCD? Jest droższa, jest gorsza, jedynie żywotnością walczy z plazmą, no i bierze mniej (30-40%) prądu, ale różnica w cenie powoduje, że to żadna oszczędność.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Plazmy nie walczą tylko wygrywają żywotnością z LCD. Ostatnia seria Viera plazm Panasonica ma deklarowaną żywotność 100 tys. godz., LCD Panasonica ma deklarowaną żywotność 60 tys. godzin.