Telewizory

Nowe telewizory Philips docenione za wzornictwo

przeczytasz w 1 min.

Serie 7101 i 5231 otrzymały ważne branżowe nagrody. Dobra wiadomość jest taka, że telewizory te będą dostępne w sprzedaży także w Polsce.

Philips TV nagrody

Philips ma poważne cele – za sprawą TP Vision chce zostać liderem sektora TV w Europie. W tym celu postanowił przygotować ofertę, w której opiera się na czterech filarach: wysoka jakość obrazu, wysoka jakość dźwięku, system Android TV oraz najwyższa europejska jakość wykonania. Właśnie za wykonanie, a uściślając: za wzornictwo, telewizory Philips na rok 2016 otrzymały nagrody iF oraz Red Dot Design Awards.

Nagrody te przydzielane są za najlepsze wzornictwo i wykonanie, innowacyjność oraz funkcjonalność w urządzeniach elektronicznych. Każdego roku do konkursu zgłasza się ponad 5000 uczestników. Zarówno iF, jak i Red Dot przyznało nagrody firmie Philips za jej serię telewizorów 7101. 

Philips 7101 TV

Modele z tej serii wyróżniają się wysoką jakością obrazu (Ultra HDHDR), elegancką, metalową konstrukcją z bardzo wąską ramką, a równocześnie potężnym systemem audio. Nie zabrakło też trójstronnego systemu Ambilight. 

Telewizory Philips 7101 pojawią się na polskim rynku jeszcze w tym miesiącu. Sugerowane ceny detaliczne wynoszą: 4899 zł (49"), 5699 zł (55") oraz 8999 zł (65"). W maju zadebiutuje też model 75-calowy za 18 999 zł. A wyglądają tak:

Nagrodę Red Dot otrzymała również seria 5231. To małe telewizory, które łączą funkcje telewizora, monitora i głośnika Bluetooth. Cechują je 16-watowe głośniki stanowiące zarazem podstawy urządzeń. Model o przekątnej 24 cali pojawi się w sprzedaży jesienią w cenie 1099 zł.

Philips 5231 TV

Philips 5231 TV głośnik

Źródło: Philips, TP Vision, iF, Red Dot

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  3
  Znam ten ból, oprogramowanie kuleje strasznie, lecz reszta to piękna sprawa, obraz no i ambilight ach ;)))
  • avatar
   Snack3rS7X
   1
   Szkoda, że nie za niezawodność, mam TV Philips 40 cali i się tnie przy byle przełączaniu kanałów i nie tylko zresztą...
   • avatar
    natolin
    1
    Nie wiem może ja się czepiam ale sam design to nie wszystko. Już prędzej bym kupił sonego z tym samym systemem czy panasonica z firefoxem... może nie tak piękne ale przynajmniej postoją ładnych parę lat nie denerwując mnie przy każdym korzystaniu
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Prostokąt jaki jest każdy widzi, ale nie każdy się przy tym branzluje... Jeśli TV dostaje nagrodę za wzornictwo, to znaczy że to bubel do prostokąta.