Wydarzenia

IFA 2018 - Sharp AGD stawia na innowacje i prostotę obsługi

przeczytasz w 2 min.

Berlińskie targi IFA 2018 to nie tylko nowe telewizory, smartfony czy notebooki. To również świetna okazja by pochwalić się nowinkami w dziedzinie dużego i małego AGD. Wierzcie lub nie, ale tam postęp jest nawet szybszy, co świetnie widać było na stoisku firmy Sharp.

Jeśli ktoś nie „siedzi” na co dzień w produktach AGD, to co można było zobaczyć na targach IFA 2018 mogło zadziwić. Inteligentne pralki, wielopoziomowe piekarniki potrafiące piec kilka potraw naraz czy lodówki sprzężone z Amazon Alexa, którym można było wydawać polecenia głosowe – to tylko niewielka część tego co poszczególni producenci przywieźli ze sobą do Berlina.

Sharp AGD - lodówki i zamrażarki

W tym roku Sharp AGD mocno zaakcentował swoją obecność na targach prezentując pakiet nowości – od w pełni zautomatyzowanej zmywarki, poprzez niezwykłą chłodziarko-zamrażarkę wyposażoną w zgrzewarkę próżniową VacPac Pro, po pralkę z Amazon Dash. 

Tak, tak, technologia Amazon Dash Replenishment zawitała i tutaj. Kto wie, czy w sferze AGD nie będzie on nawet częściej wykorzystywany niż w przypadku telewizorów. Zaczyna się od automatycznego zamawiania płynu do prania, a skończy….to się jeszcze okaże….

Sharp AGD - pralka z Amazon Dash Replenishment
Pralka, która sama zamówi sobie proszek bądź płyn do prania

Na stoisku Sharp AGD niezwykle ciekawie prezentowały się oczyszczacze powietrza, z których zresztą firma ta słynie. Pozycja lidera tego runku zobowiązuje, stąd i nowe inteligentne modele KC-G z funkcją nawilżania. Warto przypomnieć, że dzięki autorskiej technologii Plasmacluster oczyszczacze Sharpa potrafią niezwykle skutecznie usuwać z powietrza roztocza, wirusy, bakterie i alergeny.

Sharp AGD - oczyszczacze powietrza

Wspomniana już wyżej seria 1-Touch Pro to odpowiedź Sharpa na potrzeby ludzi, którzy nie potrafią bądź mają obawy przed korzystaniem z pralki bądź zmywarki. Jeden przycisk załatwia w tym przypadku wszystko – urządzenie skanuje zawartość, po czym samo dobiera sobie ilość detergentu i wody, ustala prędkość obrotu (w przypadku pralki) i temperaturę. Wszystko po to by jak najefektywniej wyprać pranie bądź umyć naczynia.

Sharp AGD - zmywarka 1-Touch Pro

Równie ciekawie prezentują się chłodziarko-zamrażarka z systemem VacPac Pro i nowy 73-litrowy piekarnik AirStream. Zaletą tej pierwszej jest niewątpliwie wbudowany w drzwi system pakowania próżniowego, dzięki któremu można znacznie dłużej przechowywać potrawy.

Sharp AGD - chłodziarko-zamrażarka z VacPac Pro
Do uruchomienia zgrzewarki próżniowej wystarczy wsunąć specjalną plastikową torebkę w szczelinę i nacisnąć przycisk

Z kolei piekarnik może pochwalić się kurtyną powietrzną zapobiegającą wydostawaniu się ciepła na zewnątrz, w czasie gdy jest otwarty. Nie mniejsze znaczenie mają dwa wentylatory z dodatkowymi bocznymi nawiewami, które wspólnie pozwalają równomiernie rozprowadzić ciepło na wszystkie 5 dostępnych półek. W ten sposób można przygotować kilka potraw na raz.

Sharp AGD - piekarnik AirStream
Piekarnik Sharp AirStream...
Sharp AGD - potrawy z piekarnika AirStream
...i trzy różne potrawy upieczone w nim jednocześnie - pizza, ryba oraz warzywa

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!