Gry

Nowy Dragon Age czymś na wzór XCOM-a?

przeczytasz w 1 min.

Kolejna produkcja z cyklu Dragon Age może być grą taktyczną - fani na Twitterze byliby zadowoleni z takiego rozwoju sprawy.

Dragon Age

Twórcom serii Dragon Age udało się wykreować bardzo ciekawy świat, do którego z przyjemnością się wraca. Nic więc dziwnego, że szukają teraz kolejnych dróg rozwoju. Do tej pory ukazały się trzy odsłony reprezentujące gatunek RPG i (pomijając flashówki, gry mobilne i planszówki) nic poza tym. Wygląda jednak na to, że ten stan rzeczy już wkrótce ulegnie zmianie.

Kilka dni temu producent wykonawczy serii, Mark Darrah zapytał fanów na Twitterze, czy chcieliby, aby na rynku pojawiła się gra taktyczna w świecie Dragon Age. Uściślił, że zachowując klimat eRPeGowej trylogii chciałby zaserwować gracom coś na styl XCOM-a lub Fire Emblem. Należałoby się więc spodziewać turowego systemu walki oraz nacisku położonego na fabułę.

W ankiecie udział wzięło 12 415 osób. Jak się okazuje, aż 78 proc. z nich faktycznie chciałoby, aby gra Dragon Age Tactics stała się faktem. Prawie połowa ankietowanych byłaby zadowolona z jakiejkolwiek wersji, jedna czwarta chciałaby tej gry wyłącznie na pecetach, a 6 proc. – w wersji mobilnej lub na konsole przenośne. Tylko co piąty ankietowany stwierdził, że w ogóle nie jest zainteresowany takim projektem.

Tak pozytywny odbiór może więc rzeczywiście doprowadzić do tego, że za jakiś czas usłyszymy o Dragon Age Tactics. Nie byłoby to zresztą nic dziwnego – przypomnijmy bowiem, że kilka lat temu na rynku pojawiło taktyczne wcielenie innego RPG, mianowicie Fallout Tactics, które spotkało się z całkiem ciepłym przyjęciem. A co wy na ten temat myślicie?

Źródło: GameSpot, Twitter (BioMarkDarrah)

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kepik2
  1
  Przecież mają jedynkę jako wzór... dobrej fabuły tylko brakuje i by był dobry hit.
  • avatar
   Konto usunięte
   -2
   Byłoby świetnie. Czekam też na "Wiedźmina 4" ale koniecznie w izometrii. W 3D niestety RPG są za bez klimatu i za łatwe.
   • avatar
    ALEKS_D_RAVEN
    0
    Ale to pomysł na spin-off, a nie pełnoprawną grę.
    • avatar
     guziel
     0
     "przypomnijmy bowiem, że kilka lat temu na rynku pojawiło taktyczne wcielenie innego RPG, mianowicie Fallout Tactics"

     Nie kilka lat temu a kilkanaście lat temu. Fallout Tactics jest z 2001 roku.
     • avatar
      Mandalorian
      0
      Niech robią następne gry ale niech trzymają się z daleka od pomysłów z 3. części, spieprzone sterowanie sprawiło że porzuciłem grę po 2h mimo rozegrania kilkuset godzin w 1 i 2.