Oprogramowanie

Nowy Paint może się podobać

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Wśród najważniejszych nowości: obsługa obiektów 3D. Zobaczcie, jak to wygląda.

Paint to kultowa aplikacja systemów z rodziny Windows. Ten edytor graficzny dla wielu był pierwszym kontaktem z grafiką komputerową i w ostatnich latach przeszedł długą drogę. Bywały potknięcia, ale wygląda na to, że rozwijający go zespół Microsoftu wreszcie powrócił do tego, za co Painta kochaliśmy jeszcze ponad dekadę temu, czyli do prostoty. Równocześnie rozszerzył funkcjonalność, czyniąc z tego programu naprawdę ciekawe rozwiązanie.

Microsoft pracuje nad nową wersją Painta, która będzie dostępna dla użytkowników systemu Windows 10. Aplikacja zostanie gruntownie przebudowana. Możemy spodziewać obecności wszystkich podstawowych narzędzi, intuicyjnego interfejsu oraz zupełnej nowości: możliwości tworzenia obiektów 3D. Pomysł jest genialny w swojej prostocie, a wykonanie – przynajmniej sądząc po poniższym filmiku – naprawdę może się podobać:

I jeszcze jeden przykład:

Aplikacja działa szybko, daje dostęp do wielu przydatnych narzędzi, jest prosta w obsłudze i ogólnie rzecz ujmując ci, którzy mają już okazję testować wersję alfa nowego Painta wypowiadają się o niej raczej pozytywnie. Jedyne, czego brakuje to obsługa warstw i skróty klawiszowe, ale po pierwsze, może to być problem tylko wersji alfa, a po drugie, czy w programie takim jak Paint naprawdę jest to konieczne? 

Źródło: The Verge, YouTube

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pablo11
  czekam na czasy gdy twórcy z microsoftu zrozumieją fakt że zmiana designu programu powoduje tylko silne zdenerwowanie osób używających tego oprogramowania. Rozumiem żeby wprowadzić Painta w świat bardziej zaawansowanych programów z mniej lub bardziej widocznymi dodatkowymi opcjami. To co oni zrobili to jedynie nieznaczne powiększenie opcji i odstraszenie potencjalnych użytkowników którzy używali poprzednich paintów ze względu na prostotę (tak trudno osiągalną w programach typu photoshop, gimp). Podobnie było zresztą z officem. Ilu z nas lubiło go za czasów 97-XP a nienawidzi za małą przejrzystość i funkcjonalność nowych wersji ?? Szczytem głupoty były 3 panele sterowania w Windows 8. Które dodatkowo nie byly ze sobą w żaden sposób połączone i jak wyłączyłeś wszystko w 3ch to trzeba było włączyc w 3ch. O ile sie włączyło.
  10
 • avatar
  TheEquinoxe
  Paint imo skończył się na Windowsie XP :)
  3
 • avatar
  raffal81
  Kultowy teskt " W Pain'cie bym lepiej namalował " jest już nie aktualne ;P
  2
 • avatar
  apuk666
  Aaa, jak to będzie z możliwością dodania go do Windows 7? Pewnie już na starcie to zblokowali, bo to przecież najwspanialszy, najcudowniejszy Windows 10...
  1
 • avatar
  kazuyuki
  Miałem okazję przetestować dziś, bo jest już w sieci plik .APPX, którego można zainstalować w Windows 10 64-bit. Ogólnie aplikacja fajna i co jak co, ale od starego Painta na pewno lepsza. Dla mnie plusem są takie proste rzeczy, jak możliwość edytowania elementów, które się już wstawiło (w zwykłym Paincie wszystko od razu staje się częścią obrazka i nie można przesunąć np. wstawionego wcześniej tekstu). Elementy 3D są bardzo fajne, chociaż nie wiem, czy ja akurat z nich bym na co dzień korzystał. Gdyby ktoś chciał samemu się pobawić, to wersją alfa można już pobrać: http://www.download.net.pl/jak-zainstalowac-nowego-painta-w-windows-10-juz-teraz/n/9068/
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Znowu jakiś koszmar z przedszkole UI
 • avatar
  wojmaj22
  a będzie można te 3d drukować?
 • avatar
  cyberant
  warstw i bardziej zaawansowanych opcji nie dorobią, żeby nie drażnić Adobe... Gdyby Adobe w ramach odwetu przebudowało swój pakiet pod Linuxa, to MS by mógł naprawdę wielu użytkowników stracić... tylko Photoshop i Adobe After Efects trzymają mnie przy Windowsie..