Mobile

Ubiegły rok nie był udany dla Plusa

przeczytasz w 1 min.

Zgodnie z najnowszym raportem UKE dotyczącym przenoszenia numerów w kwartale IV 2022 roku, najwięcej nowych klientów zyskał T-Mobile. Plus kolejny raz znajduje się na końcu stawki, osiągając coraz gorsze wyniki.

T-Mobile nadal zyskuje, Plus znowu traci

Trzeci kwartał był bardzo udany dla T-Mobile - operator jako jedyny zyskał wówczas nowych użytkowników. Nie można niestety powiedzieć tego o Polkomtelu (Plus) - z usług sieci zrezygnowało ponad 33 tysiące użytkowników. Ostatni kwartał 2022 roku również nie był dla firmy udany. Polkomtel stracił kolejnych 43 543 klientów.

Tym razem, oprócz T-Mobile, nowych użytkowników zyskał też P4, czyli operator sieci Play -  w ostatnich miesiącach roku bilans wynosił 9 166 użytkowników. Nowych klientów nie udało przyciągnąć się do Orange - firma zakończyła czwarty kwartał na minusie.

UKE IV kwartał przenoszenie numerów

Jak podaje Urząd Komunikacji Elektronicznej, ogółem w czwartym kwartale na zmianę operatora sieci mobilnej zdecydowało się 356 571 osób. To o 11,5 tys. więcej niż w poprzednich miesiącach, gdy przeniesiono 345 123 numery.

Przenoszenie numerów - podsumowanie 2022 roku

W komunikacie UKE pojawiła się też informacja o przenoszeniu numerów w całym 2022 roku. Na zmiany zdecydowało się ponad 1,3 mln użytkowników sieci mobilnych. W przypadku czterech największych operatorów komórkowych w ostatnim roku tylko jednego z nich bilans był na plusie. Chodzi oczywiście o T-Mobile, który zakończył rok zyskując 64 tys. nowych użytkowników.

Na minusie znalazły się Orange (-24 tys. klientów) oraz P4 (-37 tys.). Największą stratę odnotował Polkomtel - z usług sieci zrezygnowało aż 118 tys. użytkowników.

UKE 2022 podsumowanie przenoszenia numerów

Źródło: UKE

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lord_Nikkon
  1
  Ja jestem w T-mobile i nie do końca jestem zadowolony z obsługi oraz cen. Coś tak czuję, że wraz z końcem umowy wracam do nju. Taniej i bez cyrografu a ilość danych to więcej niż potrzebuję. Wada to brak eSIM ale mówi się trudno (może kiedyś wprowadzą). Najdroższy abonament w nju to 67 zł (z trzema numerami).
  • avatar
   gofish
   1
   I dobrze tak plusowi +) od zawsze prowadzą politykę naciagania
   • avatar
    Kasuja Wpisy Automatem
    0
    ja jestem w Play, i mnie już denerwuje jaki totalny kit wciskają mi ich ankieterzy. Byłem w UPC, ale z powodu jak jestem traktowany, to po wchłonięciu ich przez Play, wypowiedziałem umowę.
    aha i jeszcze jakieś dziwactwo z red bullem zrobili.