Akcesoria

NTT Docomo: akumulator smartfona ładowany w 10 minut

przeczytasz w 1 min.

Jak co roku w październiku w Japonii odbyła się konferencja CEATEC (Combined Exhibition of Advanced Technologies). Na dwunastej już edycji targów swoje najnowsze dzieło zaprezentowała między innymi firma NTT DoCoMo. Logo firmy DoCoMo

Produktem przedstawionym przez rodzimego producenta Kraju Kwitnącej Wiśni jest akumulator, którego pełne naładowanie zajmuje 10 minut. Jak to możliwe? Natężenie prądu płynącego przez litowo-jonowe ogniwa jest 10-krotnie większe, niż ma to miejsce w przypadku standardowych akumulatorów.

Nowy produkt DoCoMo funkcjonuje wyłącznie w smartfonie NEC Medias Android - modelu niedostępnym poza obszarem Japonii.

Smartfon Nec Ntt Docomo Medias Android

Jak na razie jest to jedynie prototyp. Nie sposób przewidzieć kiedy wynalazek pojawi się na rynku. Jednakże jak podkreśla sam producent - dołoży wszelkich starań, by akumulator stał się dostępny dla użytkowników tak szybko jak to możliwe. Być może wtedy pojawi się także w  innych zakątkach świata.

 

Więcej o akumulatorach:

Źródło: techspot, engadget

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kierownik
  2
  Jestem ciekaw jak z trwałością takiego akumulatora.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Na początku pewnie będzie bardzo drogi.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ta ja tak mam w swoim HTC wildfire S jak podłącze bezpośrednio do baterii ładowarkę z napięciem wyjściowym 10V a bateria ma na 100% 4.2V :D
    • avatar
     c0lin.
     0
     ...i rozładowany w kolejne 10 minut. ;)

     A na serio, ciekaw jestem czy coś takiego wejdzie do telefonów.. jeśli tak, to pewnie za dodatkową opłatą, bo nie każdemu się widzi płacić za coś, co i tak nie zmieni praktycznie niczego. U mnie np. nie zdarzało by się, żeby coś takiego było konieczne.