Karty graficzne

nVidia GTX 295 na jednym laminacie PCB. Już w maju na rynku.

z dnia 14-04-2009
Sebastian Ogłoziński | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Informacje o scaleniu dwóch procesorów graficznych z GeForce GTX 295 na jednym PCB zostały już potwierdzone, tymczasem serwis Fudzilla dowiedział się, że pierwsza taka karta pojawi się na półkach sklepowych już w maju.

Zegary jak również niestety cena końcowa pozostaną bez zmian, mimo iż produkcja takiego akceleratora jest dla nVidii znacznie tańsza - najwyraźniej firma chce jeszcze na tym fakcie dodatkowo zarobić. Jedyne czego możemy się spodziewać to ulepszony system zarządzania energią między poszczególnymi układami.

"Nowy" GTX 295 będzie prawdopodobnie najwydajniejszą kartą graficzną do końca 2009 roku - kiedy to do gry wkroczą akceleratory uzbrojone w 40 nm procesory.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

8
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Taaa, a ktoś chyba zapomniał o 4890x2, już 4870x2 w najwyższej rozdzielczości pokonywał w wielu testach GTX295, a co dopiero 4890x2 (z 4 gb pamięci!)
  Zaloguj się
 • avatar
  tu chodzi o prestiż a nie pobór prądu
 • avatar
  brawo NVIDIA ;P
 • avatar
  Hmmm Mnie się wydaje że chłodzenie który przedmuchuje oba PCB i które znajduje się pośrodku jest lepszym rozwiązaniem niż obsadzenie ich na jednym laminacie. Ale nie wiem może jak wyprodukują jakieś fajne chłodzenie...