Karty graficzne

Nvidia 'odmłodzi' GeForce'a 9800 GX2

przeczytasz w 0 min.

„Stara poczciwa” karta GeForce 9800 GX2 doczeka się technologicznego procesu „odmłodzenia”. Karta która zadebiutowała na rynku niecałe sześć tygodni temu już niebawem zyska nową jednostkę obliczeniową. Wydaje się, że Nvidia jeszcze wyraźniej zwiększa obroty – częste premiery, szybkie zmiany swoich produktów. Momentami nie ma się co dziwić, że nie wszyscy użytkownicy nadążają za rozpędzonym szefostwem Nvidii.

Serwis Xtreeview donosi, że w nowym GF 9800 GX2 zmianie ulegnie chip graficzny. Dotychczasowo stosowany procesor G92-450 wytwarzany był w procesie technologicznym 65 nanometrów. Najnowszym „mózgiem” grafiki ma być G92-451 produkowany w technologii 55 nm. Jakie przyniesie to korzyści dla graczy? Po pierwsze karta emitować będzie znacznie mniej ciepła. To dobra wiadomość dla overclockerów i użytkowników, którzy chcą używać GX2 w trybie SLI. Po drugie, zmniejszą się koszty produkcji samego procesora, co powinno automatycznie przełożyć się na cenę GX2.


Kiedy możemy spodziewać się „odświeżonych” dwuprocesorowych 9800? Nvidia planuje wypuszczenie modelu na rynek na przełomie czerwca i lipca. Idealny moment na schłodzenie naszych komputerów. ;)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login