Karty graficzne

Nvidia - tajemniczy trailer zapowiada coś SUPER [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Nvidia przygotowuje ważną premierę na targi Computex, ale na ten moment trudno cokolwiek powiedzieć o niespodziance.

Już za tydzień rozpoczynają się targi Computex, a więc jedna z najważniejszych imprez poświęconych elektronice użytkowej. Nvidia przygotowuje na tą okazję wyjątkową premierę.

Producent opublikował tajemniczy zwiastun, który wskazuje na... coś SUPER. Zresztą zobaczcie sami:

Czym jest SUPER? Na ten moment producent nie chce ujawnić szczegółów, ale spekuluje się o usłudze dla graczy, nowej konsoli do gier lub karcie graficznej (na ten ostatni scenariusz może wskazywać podpisanie filmiku hasztagiem #GeForce).

Wszystko powinno stać się jasne w poniedziałek 27 maja o godzinie 14:30 (u nas będzie to 8:30), bo właśnie wtedy Nvidia będzie miała swoją konferencję podczas targów Computex. Już nie możemy się doczekać!

Aktualizacja 31.05.2019 22:20

Wiele osób (w tym i my) myślało, że tajemniczy zwiastun Nvidii odnosi się do programu GeForce RTX Studio i Quadro RTX Studio. Wygląda jednak na to, że producent zapowiadał coś całkowicie innego... i rzeczywiście szykuje super niespodziankę.

Według serwisu VonGuru, Nvidia planuje wprowadzić do oferty dwie nowe karty graficzne GeForce – podobno uplasują się one pomiędzy modelami GeForce RTX 2070RTX 2080 oraz pomiędzy GeForce RTX 2080 a RTX 2080 Ti. Zapowiadane konstrukcje miałyby dysponować nowymi rewizjami rdzeni Turing oraz wydajniejszymi pamięciami GDDR6 16 Gbps, co oczywiście przełożyłoby się na wzrost wydajności.

Redaktorzy wskazują, że prezentacja nowych modeli została zaplanowana na początek czerwca. Ostatnio producent zdecydował się jednak przełożyć premierę na późniejszy termin. Czyżby czekał na informacje o potencjale konkurencyjnych kart graficznych AMD Navi?

Źródło: Nvidia, VonGuru

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  13
  "The RTX 3080 ti only £2500 2.3% faster than the RTX 2080 ti it just works!"

  xdxdxd
  • avatar
   HardCorak
   12
   Mam nadzieję że chodzi o super ceny :)
   • avatar
    Kapitan Nocz
    2
    Jeśli to ma kogoś zachwycić to musi mieć podświetlenie Led !! Myślę, że to może być właśnie jakaś karta, nie koniecznie topowa z absurdalną ilością diod, które rozświetlały by cały pokój wszystkimi kolorami tęczy, może nawet będą do tego animowane jednorożce!!
    • avatar
     felix8024
     1
     Super to będzie rozszerzenie już obowiązującego nazewnictwa kart czy to gtx czy to rtx w zależności od tego czy karta posiada "jakieś" dodatkowe ficzery w porównaniu do wersji "podstawowej". A co to mogą być za "ficzery"? Wyższe taktowanie czy to rdzenia czy pamięci, dodatkowe wyjścia, lepsze chłodzenie itd. Moja kryształowa kula tak mówi.
     • avatar
      DarMor
      1
      mnie to wygląda na telefon :P
      • avatar
       dzejsonista
       1
       Mi nasuwa się pytanie "po co?"
       Po cholerę pchać jeszcze jeden segment między 2070 a 2080?
       • avatar
        KENJI512
        0
        Super podwyżki cen :D

        Ale trzymam kciuki, każdy rozwój nowej technologii popieram :)
        • avatar
         kitamo
         -1
         nowe narzędzie do GW
         • avatar
          HomeAudio
          0
          Oby coś związanego z VR....
          • avatar
           Jagar
           0
           Przecież od jakiegoś czasu chodzą słuchy o nowej nvidia Shield
           • avatar
            felix8024
            0
            Nie chce się przechwalać, ale moja kryształowa kula przewidziała to już tydzień temu (felix8024 2019-05-23 22:01), a w nagrodę za dobrą wróżbę została zminusowana. Z tą kulą jednak trzeba się liczyć.!