Karty graficzne

O grze tworzonej z myślą o Larrabee

przeczytasz w 2 min.

W lutym Intel przejął developera Offset Software wraz z opracowanym przez tę firmę silnikiem technologicznym, który miał się pojawić w grze Poject Offset. Przyczyna zakupu była prosta – koncern chciał mieć pewność, że choć jeden twórca gier przygotuje taki tytuł, który będzie w stanie zaprezentować możliwości nadchodzącej karty graficznej o roboczej nazwie Larrabee.

Obecnie do sieci trafiły nowe arty z gry, przedstawiające poniekąd pracę, jaką wykonali do tej pory specjaliści z Offset Software. Co więcej, od poniedziałku rusza specjalny serwis online na temat gry, aby pracownicy z Offset mogli zapoznać się z sugestiami, uwagami czy też pochwałami a propo Project Offset.

Na razie jest jeszcze za wcześnie, by ekscytować się kartą graficzną Intel Larrabee. Nawet jeśli ktoś jest entuzjastą komputerów, to i tak następną kartą jaką zakupi będzie najprawdopodobniej „typowe” urządzenie. Dopiero później podczas zakupów można będzie rozważać nabycie karty Intela, która ma oferować „wiele rdzeni x86”. Urządzenia Intela mają trafić na rynek w 2009 lub 2010 r. i powinny zapewnić superwysoką wydajność. Jak bowiem można się dowiedzieć z dostępnych obecnie informacji, Intel mierzy naprawdę wysoko.

Aby zademonstrować moc obliczeniową Larrabee, Intel chce być w posiadaniu przynajmniej jednej gry, która będzie w stanie wycisnąć siódme poty z urządzenia. Jak dotąd o grze opracowywanej przez Offset Software wiemy niewiele – w sieci można znaleźć tylko kilka zrzutów ekranowych oraz krótki film.  

  
 
Arty z gry – kliknij, aby powiększyć (Fot. TG Daily.com)

Gra będzie oparta na autorskim silniku. Będzie to także FPS z możliwością zmiany kamery (widok zza pleców bohatera – TPP). Dotychczas doczekaliśmy się także krótkiego filmu wideo z gry, który wyciekł do sieci w lipcu 2007. Od tego czasu słuch o Project Offset zaginął, aż do teraz.

TG Daily.com informuje, że według plotek krążących po sieci Project Offset będzie grą wydaną wyłącznie z myślą o komputerach PC. Z kolei co oczywiste, gra ma działać najlepiej na pecetach wyposażonych w Larrabee.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści o grze i karcie graficznej Intela.

Źródło: TG Daily.com

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gothar
  0
  tak tak już sie doczekać nie mogę ;)
  • avatar
   SoundsGreat
   0
   Będe kupował sobie Larabee żeby sobie w jedna grę pograć... Po za tym jak by gry sie wogóle ze wzgledu na karte graficzną kupowało...