Telefony

Obszerny test Nokii N900 już w sieci

przeczytasz w 1 min.

Na stronach portalu ubergizmo.com ukazał się obszerny test Nokia N900. To oczekiwany przez rynek smartfon wyposażony w linuksowy system operacyjny Mameo, za którym stoi między innymi Intel.

Sprzęt Nokii został wyposażony w wysuwaną z boku klawiaturę QWERTY oraz procesor o częstotliwości 600MHz (identyczny jak w Motoroli Droid oraz iPhone GS), jak również dedykowany grafice układ PowerVR SGX 530 (OpenGL 2.0). Długi tekst omawia wszelkie ważne cechy funkcjonalne urządzenia, okraszony jest licznymi zdjęciami i filmami. Z całością możecie zapoznać się wybierając jeden z dwóch adresów: publikacja w oryginale (ang.) i przetłumaczona przez Google.

W podsumowaniu napisano, że jest to bardzo interesujące urządzenie - co prawda nie ma ekranu multidotykowego, ale we wszelkich zadaniach typowych dla sprzętu tej klasy N900 radzi sobie bardzo dobrze, albo wyśmienicie. Szczególnie wysoko oceniono przeglądarkę oraz wygodę korzystania z Internetu - podobną do tej, którą oferują komputery mobilne. Układ graficzny dysponuje sporym zapasem mocy, gwarantując wysokiej jakości grafikę trójwymiarową.

Telefon świetnie sobie radzi z multimediami, zarówno tymi z sieci, jak i wbudowanej pamięci. Generalnie Nokia N900 została oceniona pozytywnie jednak z pewnymi zastrzeżeniami. To na pewno właściwy krok Finów, wiernych do tej pory Symbianowi, który może mieć problemy w starciu z dzisiejszą konkurencją na rynku.

Nokia N900 to jednak 'duża rzecz'. Może okazać się za duża dla kogoś, kto chce wyłącznie telefonu. Zresztą sam producent mówi o swoim nowym produkcie: 'Internet tablet with phone functions'. I faktycznie chyba Internet był w tym wypadku na pierwszym miejscu.

 

 

 

 

Źródło: ubergizmo.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Super telefon myślę że jego cena trochę spadnie do czerwca bo wtedy mi się kończy umowa w ORANGE. Wtedy na pewno go kupię
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   z 2500zł się spodziewaj ;p
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mnie jedynie interesuje Mameo jego funkcje, wygląd, możliwości.... Symbian to dno - wiem co mówię, bo mam jedna z nowszych wariacji tego systemu... Mam nadzieje że zostawia Symbiana na dnie i odbiją się na "powierzchnie" z nowym "świeżym" systemem.
    • avatar
     arkadikoss
     0
     Myślę, że to będzie bardzo udany produkt. Szczególnie jestem ciekawy tego OS'u.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A CO NA TYM SWOIM SUPER SYSTEMIE ZAINSTALUJESZ? Na symbian masz tysiace aplikacji i CIAGLE ich przybywa - a na tym "Mamao" to ile? Policzysz na palcach jednej reki?
      • avatar
       Radical
       0
       Ciekawe po co tyle tych systemów wymyślają. Mogliby jakoś to ustandaryzować bo głowa zaczyna boleć.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jak dla mnie jest to niepraktyczny, duży bajerofon. Gdyby nie cena to byłby idealny dla młodzieży, ale bardziej wymagającym użytkownikom się chyba raczej nie przyda.