SSD

Seagate też zainteresowany przejęciem OCZ?

przeczytasz w 1 min.

Wkrótce OCZ ogłosi swoją upadłość - jego przejęciem jest zainteresowany koncern Toshiba i najprawdopodobniej Seagate.

OCZ Technology Group firma logo

Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu się postępowania upadłościowego firmy OCZ, która następnie miała zostać przejęta przez koncern Toshiba. Jak się okazuje, plany związane z amerykańskim producentem może mieć również koncern Seagate.

Wprawdzie producent ten jeszcze nie potwierdził planów przejęcia firmy OCZ, ale niedawno oficjalnie zapowiedział rozwój swojego działu dysków SSD. Dotychczas Seagate nie był zbytnio kojarzony z nośnikami półprzewodnikowymi, ale przez ostatni rok zmienił swoje priorytety i zaprezentował kilka tego typu konstrukcji – przykładem tutaj może być całkiem udany model 600 SSD. Warto również wspomnieć, iż jakiś czas temu przejął on dział dysków HDD od koncernu Samsung. Czy tak samo stanie się z działem dysków SSD od firmy OCZ? Biorąc pod uwagę nową strategię Seagate'a jest to całkiem prawdopodobne.

OCZ Technology Group akcje NASDAQ wykres

Rynek momentalnie zareagował na wieści o zbliżającym się upadku firmy OCZ. Jeszcze we wtorek jej akcje kosztowały około 0,63 dolara, natomiast później odnotowano ich spadek aż o 74,6% do poziomu 0,16 dolara.

Źródło: MyCE, NASDAQ

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bendyz
  3
  Szkoda że te firmy są zainteresowane tylko działem SSD a nie innymi - ram, psu, pendrive-y. Pewnie w krótkim czasie te produkty znikną z półek.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   no to mozemy sie pozegnac z OCZ
   • avatar
    Artur-9
    0
    Jakoś mi nie szkoda tej firmy np. ceny tego przereklamowanego ramu to była jakaś paranoja biorąc pod uwagę awaryjność to już całkiem.

    Co do samej pamięci mamy np. Hynix, Nanya, Micron,Corsair, G. Skill, Geil, Patriot, GoodRam (GoodRam -często na kostkach Hynix i bywały na kostkach Micron)

    Kupując takie fajne ramy możesz z nich wycisnąć bardzo wiele. A te mniej znane bywają tanie i lepsze.

    Kolejne badziewo kwalifikujące się do upadku to KINGSTON !