Telefony

Od lipca ceny roamingu znacząco w dół

przeczytasz w 1 min.

Dzięki uregulowaniom Komisji Europejskiej ceny roamingu nie będą już tak drakońsko wysokie, już od 1. lipca w życie wchodzą nowe taryfikatory połączeń.

W chwili obecnej ograniczenia unijne sprawiają, że za minutę rozmowy w ramach krajów Wspólnoty nie możemy zapłacić więcej niż 0,43 euro. Jednak już za miesiąc cena ta (na skutek jednego z rozporządzeń z kwietnia 2009) zostanie obniżona o kolejne gro... eurocenty - do 0,39 euro.

Na korzyść abonentów zmieniona zostanie także maksymalna cena połączenia przychodzącego - dotychczas obowiązujące 0,19 euro zastąpi kwota 0,15 euro. Nie zmieni się natomiast koszt wysłania jednego SMSa - 0,11 euro. Megabajt transmisji danych kosztujący obecnie 1 euro zostanie zastąpiony przez 0,80 euro. Co więcej - powyższe ceny nie są ostatnim słowem Komisji Europejskiej. Już w 2011 czekają nas kolejne obniżki, m.in. do 0,35 euro za minutę rozmowy czy 0,50 euro za megabajt przesłanych danych.

Już od pewnego czasu dzięki działalności KE wprowadzane jest naliczanie sekundowe do połączeń w ramach roamingu - obecnie przymusowe od 30 sekundy rozmowy, ale operatorzy z pewnością będą musieli iść na kolejne ustępstwa.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wildthink
  0
  Ale już z Egiptu trzeba 10zł/min wybulić i oczywiście naliczanie 1-minutowe (w niebieskiej sieci)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Tylko ciekawe, że korzystając z Lebary (NL) w roamingu trzeba bulić za 1mb 23zł ?