Laptopy

Ogromny problem Apple: netbooki

przeczytasz w 1 min.

Za Forbes.com: zapomnijcie o problemach zdrowotnych Steve'a Jobsa. Tanie netbooki są teraz największym zmartwieniem Apple'a i mogą sprawić, że sprzedaż laptopów MacBook/MacBook Pro poważnie ucierpi.

Zapomnij o problemach Steve'a Jobsa. Apple ma inne kłopoty. Koncern z Cupertino, oferujący stosunkowo drogie komputery i gadżety może mieć problemy w czasach kryzysu gospodarczego i notować słabe wyniki sprzedażowe. Obecnie firma odnotowała co prawda zadowalającą sprzedaż i w sieci pojawiło się wiele wiadomości, że Apple nie ma się czego obawiać, jednak pierwszy kwartał 2009 może już nie być tak korzystny.


Netbooki to obecnie duże zmartwienie dla Apple'a (Fot. Hardwarezone.com)

Największym zmartwieniem Apple jest oferta drogich urządzeń - przede wszystkim laptopów. Według Forbesa producent nie będzie już sprzedawał tak wielu komputerów. Firma Gartner poinformowała, że udziały w rynku komputerów na terenie Stanów Zjednoczonych spadły do 8 proc. w czwartym kwartale 2008, podczas gdy w trzecim wynik ten wynosił 9,5 proc. A obecnie nie zanosi się raczej na poprawę i większe zainteresowanie dość drogimi komputerami.

Aktualnie to netbooki są "gorącym towarem", a Apple nie ma ani jednego w ofercie. Natomiast jeśli firma zdecyduje się opracować taki komputerek, najprawdopodobniej będzie to jeden z najdroższych na rynku modeli.

Źródło: Forbes.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Od kiedy mają jakikolwiek problem ? :>

  będą robić tanie graty to marka ucierpi i nic z firmy nie zostanie. Kryzys nie potrwa dłużej niż rok a Apple ma forsy jak lodu i nie w kredytach, a w żywej gotówce. Tak więc nic z tych rzeczy.
  • avatar
   nazaropeth
   0
   Nie należy zapominać, że Apple jest na rynku bardzo długo i w wielu dziedzinach są pionierami branży IT. A to że ich sprzęt jest drogi dla osób, które korzystają z ich komputerów nie jest żadnym argumentem. Twierdzenie, że Apple może zniknąć z rynku jest takim samym głupstwem, jak powiedzenie że Sony ma lepszy sprzęt audio od Denon'a :)
   Do tego Apple jako jedna z niewielu firm posiada rezerwy finansowe, co przy konieczności stałego rozwoju jest mocnym argumentem - wszak badania rozwojowe trzeba z czegoś finansować :)