Monitory

OLEDy Sony na razie tylko w Japonii

przeczytasz w 0 min.

Jeśli na Waszej liście świątecznych próśb do Świętego Mikołaja, jest nowy 11-calowy telewizor OLED firmy Sony, to możecie być pewni, że nawet Św. Mikołaj może mieć problemy z wyciągnięciem go poza granice Japonii. Okazuje się, że tak głośno zapowiadane urządzenie, dostępne jest na rynku nie w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy, lecz jedynie 2000 sztuk na cały świat. Oznacza to w praktyce, że produkt będzie dostępny tylko w Japonii w sieci 700 sklepów. Znając Japończyków, towar zniknie z półek w błyskawicznym czasie.

Przypomnijmy, że chodzi o super-cienki 11-calowy wyświetlacz HD Sony XEL-1, którego grubość wynosi tylko 3 milimetry. Urządzenie mogłoby okazać się hitem przedświątecznej sprzedaży, która w tym roku zapewne kręcić będzie się wokół sprzętu High-Definition. Niestety ani Sony, ani tym bardziej konkurencja w postaci Toshiby i Samsunga, nie są w stanie „sprezentować” w tym roku odpowiedniej ilości urządzeń. W przypadku dwóch ostatnich producentów de facto możemy ciągle mówić o odległych planach wypuszczenia na rynek dużych, 20-, 30-calowych urządzeń.

No dobrze, czasami dzieją się cuda. Może jednak Święty Mikołaj da radę. Trzymamy za niego kciuki. Z Laponii do Japonii w sumie nie tak daleko;)

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!