Aplikacje mobilne

Opera Mini trafia na Windows Phone

przeczytasz w 1 min.

Największym plusem mają być tutaj oszczędności - pakietów danych i tym samym pieniędzy.

Opera Mini Windows Phone

Opera z pewnością nie jest najpopularniejszą przeglądarką wśród osób korzystających z komputerów czy laptopów. Od lat zdecydowanie lepiej wiedzie jej się jednak na urządzeniach mobilnych, gdzie Opera Mini ma się całkiem dobrze. Być może teraz jeszcze bardziej zwiększy się grono jej użytkowników, ponieważ przeglądarka zawitała na system Windows Phone.

Niektórzy stwierdzić mogą, że używają jej już od dłuższego czasu i nie będzie to kłamstwem. Trzeba jednak wyjaśnić, że Opera Mini rzeczywiście dostępna była na mobilnych okienkach od kilku ładnych miesięcy, ale jedynie w wersji beta. Teraz producent zapewnia, że dopracował przeglądarkę do tego stopnia, by zdecydować się na premierę finalnej wersji.

Największym plusem mają być tutaj oszczędności. Dzięki zaawansowanym mechanizmom kompresji pakiet internetowy wystarczać ma na dłużej, co nie jest już wprawdzie takim problemem jak jeszcze kilka lat temu, ale zapewne nadal mnóstwo osób to docenia, ponieważ nie zawsze dysponujemy dostępem do Wi-Fi.

Twórcy zachwalają także ogólną szybkość działania przeglądarki, wygodny menedżer pobierania oraz przyjemny interfejs, mający dobrze pasować do standardów Windows Phone.


Opera Mini jest rzecz jasna dostępna za darmo. Pobierzecie ją z oficjalnego sklepu Windows Phone, chociaż warto dodać, że do działania wymagana jest najnowsza wersja mobilnych okienek, a więc ta z numerkiem 8.1.


Pobierz: 

Opera Mini na Windows Phone

Rozmiar pliku:


Źródło: windowsphone, youtube, wpxbox

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  4
  W czasach Javy to było coś, teraz IE na Windows Phone daje radę. W wolnej chwili może jednak sprawdzę.
  • avatar
   TheMaverickMX
   0
   Trochę słaba, ale i tak stabilniej chodzi od IE który mi co chwile wysypuje się do pulpitu jak wejdę na YT