Internet

Orange najpopularniejszym dostawcą Internetu w Polsce. Nadal i to z wielką przewagą

przeczytasz w 1 min.

Trudno obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie bez Internetu. Sieci, które zapewniają do niego dostęp jest całkiem sporo, jedna cieszy się zdecydowanie największą popularnością.

Orange nadal najpopularniejszą siecią dostępu do Internetu w Polsce

Gdzie szukać informacji odnośnie tego, które sieci dostępu do Internetu są najczęściej wybierane? Dobrym źródłem wydają się chociażby firmy zajmujące się utrzymaniem stron WWW i kont poczty elektronicznej. Jedna z nich, a mianowicie nazwa.pl, przedstawia właśnie ciekawe dane wyraźnie pokazujące, że nadal najpopularniejszym dostawcą Internetu w Polsce pozostaje Orange.

Orange

Dane zostały opracowane na podstawie miliardów zapytań o strony WWW, połączeń do poczty czy badaniu ilości danych przesłanych z poszczególnych sieci. To najświeższe dane, bo z listopada 2020 roku. Warto zaznaczyć, iż nie są to wyłącznie informacje o ilości abonentów, ale o ich rzeczywistej aktywności w sieci. Została ona mierzona na bazie ponad 20% działających w Polsce usług hostingu stron WWW i poczty e-mail.

Przewaga Orange nad innymi jest ogromna

Eksperci nazwa.pl zwracają uwagę, iż sieć Orange odnotowała ponad dwa razy większą aktywność niż kolejna w zestawieniu sieć UPC, a jednocześnie większą aktywność, niż wszystkie konkurencyjne sieci komórkowe razem wzięte. To świetny wynik, w wypracowaniu którego bez wątpienia pomaga fakt, iż Orange to zarówno operator sieci komórkowej, jak również największy polski dostawca dostępu stacjonarnego wywodzący się z narodowego operatora działającego dawniej pod nazwą Telekomunikacja Polska.

„Sieci operatorów przedstawionych na wykresie, skupiają aktywność ponad 60% polskich użytkowników. Pomimo, że rynek dostępu do Internetu jest bardzo konkurencyjny, to jednak kilka firm ma w nim znaczący udział. To podobnie, jak na rynku usług hostingowych, gdzie oprócz nazwa.pl, funkcjonuje jeszcze kilka większych firm – home.pl, H88, OVH. Reszta małych firm musi zadowolić się obsługą pozostałych klientów dostępnych na rynku.”  – Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl

A Wy, z oferty jakiego dostawy korzystacie? Dajcie znać w komentarzach, najlepiej z adnotacją czy jesteście zadowoleni z jakości dostarczanych usług.

Źródło: nazwa.pl

Warto zobaczyć również:

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Oragne, operator z najdłuższą listą oszustw i przekrętów ma najwięcej rynku. Dlaczego mnie to nie dziwi.
  • avatar
   Barubar24
   1
   I trudno się dziwić, że Orange jest na topie. Mam net LTE z Plusa 150m od nadajnika Centrum miasta i mam download 0,4 Mb/s podczas gdy Orange wyciąga spokojnie ponad 40 Mb/s i to na routerze z Logo Plusa. Plus wie, że w mojej lokalizacji nadajnik jest przeciążony ... ale nie planują modernizacji. DRAMAT
   • avatar
    pawluto
    1
    Orange ma zdecydowaną przewagę bo oferuje internet po starszej sieci TP SA miedzianej a dodatkowo jako że to msde in France dostaje dofinansowanie z UE na rozwój sieci światłowodowej w Polsce...co jest mega skandalem że dofinansowanie dostaje firma francuska na terenie Polski , zupełnie jakbyśmy byli kolonią Francuską - Najgorsze jest to że 'nasz' rząd na to pozwala...ale trudno wymagać inteligentnego myślenie od rządu PiS...Polska to nadal kraj teoretyczny...niestety.
    • avatar
     Pioyer
     1
     oferta dla firm z 999gb ciezko przebic, w dodatku nadajnik blizej wiec tylko orange, ucieklem od plusa i ich gownianej oferty
     • avatar
      saser
      0
      Światłowód od t-mobile. Jestem zadowolony. W mojej lokalizacji lepszy od Orange. Funboxy Orange to jakieś nieporozumienie. Powinni je zakazać 'Konwencją Genewską' ;)
      • avatar
       Silver
       0
       Na tle innych daje światłowód aniżeli światłowodowy internet czyli tylko do budynku. Jak inni dostawcy pójdą w tym kierunku to pomarańczowi zyskają konkurencję. Po za tym obecna oferta - 10zł różnicy między UPC a Orange w ofercie 300, ale za więcej zyskujemy prędkość wysyłania także to jednak przemawia za tym. 50Mb/s wysyłania nawet w ofercie 500 nie daje UPC, a to tylko przykład.
       Szkoda, że Vectra nie jest popularna, bo oferta jak pomarańczowych 5 zł tańsza (przy czym nie wiem w jakiej technologii dostarczona).

       PS. Osobiście mam negatywne odczucia do francuskiej firmy natomiast uwzględniając ofertę jak to mówią - "lepsze jest wrogiem dobrego"
       • avatar
        awesome1337
        0
        mam do "wyboru" tylko upc ale 1 gbit w niezłej cenie i wszystko z nim spoko, tylko upload mógłby byc lepszy ale 40mb to jeszcze pare lat temu nawet up nie mialem
        • avatar
         Kuciem
         -1
         Multimedia, jestem bardzo zadowolony.
         • avatar
          tomto
          -6
          Tylko nie bardzo rozumiem, czy to nie powinno się sumować do 100%, a jeżeli, to czemu ~22,5% jest większe od 100-22,5?
          • avatar
           nevermind
           0
           Multimedia należy już do Vectry.
           • avatar
            Wrath
            0
            Ogromna liczba abonentów nie ma możliwości wyboru dostawcy. Od ponad 10 lat neostrada na kablach miedzianych TP SA to była i jest jedyna metoda na posiadanie internetu w mojej okolicy. Niby płaci się za 10 Mbit a realnie jest 3,5 i do czasu aż nie dociągną mi światłowodu nic się z tym nie zmieni (czyli jeszcze jakieś 4-5 lat).
            • avatar
             RAQ73
             0
             miałem światłowód Orange i faktycznie zero problemów przez 4 lata, po LTE też nie narzekam, przedtem byłem w plusie i tam była tragedia, na testach śmiga jak trzeba - po podpisaniu umowy żenada....
             • avatar
              itekiti
              0
              Kiedyś Orange, potem Netia na łączach Orange, teraz Vectra i jak na razie najszybciej i najlepiej z tej całej trójki.
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               orange ma po prostu ogromny zasięg, jako spuścizna po TPSA które zostało swego czasu sprzedane. dla mnie osobiście jest to najgorszy dostawca. nawet nie potrafili prawidłowo dla mnie wypełnić papierów aby wszystko się zgadzało, pomimo wielokrotnych uwagach co mają zmienić. kupisz u nich słuchawkę z simlockiem? odblokują ci ją za dosyć wysoką opłatą. nie słyszałem aby z tej opłaty zrezygnowali, jest tylko wyjątek jak ktoś przyszedł od innego operatora. czyli swoich traktują źle.

               swego czasu UOKiK wydał postanowienie, że zdjęcie simlocka jest obowiązkowe i bezpłatne na żądanie klienta, nawet jeśli klinent tego sobie zażyczy zaraz po zakupie słuchawki. sprzedaż i tak jest zabezpieczona umową, więc o co chodzi?

               Orange także otrzymuje olbrzymie dotacje od UE na upowszechnienie Internetu. Mogliby te dotacje przekazać małym firmom internetowym, a nie takim molochom których istnienie likwiduje niemal całą konkurencję, bo 4rech dużych operatorów którzy są w stanie się ze sobą dogadać i wzajemnie sobie nie przeszkadzać, to żadna konkurencja, lecz tzw. oligopol (dla tych co nie wiedzą: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oligopol ), co jest formą monopolu. i tyle mam w temacie orange.

               to czego jest najwięcej, nie oznacza że to jest najlepsze. zazwyczaj jest wprost przeciwnie.
               • avatar
                Daniel2121
                0
                Ja korzystam w mieszkaniu z Moico i u mnie działa super. Jestem zadowolony