Benchmarki

Ruszają beta testy nowego 3DMarka - w tym testu VR

przeczytasz w 1 min.

Zainteresowani już mogą testować nową wersję pakietu 3DMark. Oprócz nowego menu, producent wprowadził także test VR.

Futuremark 3DMark - Holiday beta

Jakiś czas temu zapowiadaliśmy benchmark VRMark, który sprawdzi wydajność komputera pod kątem obsługi gogli wirtualnej rzeczywistości (VR). Wygląda na to, że projekt będzie funkcjonować jako jeden z testów w pakiecie 3DMark – producent właśnie udostępnił jego wersję testową. Przy okazji poznaliśmy nowości, które zadebiutują w przyszłorocznej aktualizacji.

Na początku zacznijmy od menu, gdyż nawet tutaj szykują się nowości – producent wprowadził nowy interfejs, który nie tylko lepiej wygląda, ale też szybciej działa i jest bardziej intuicyjny. Główny screen ma przedstawiać test rekomendowany dla naszej konfiguracji sprzętowej.

Przy okazji zmieniono sposób aktualizowania testów, bo każdy z testów można pobrać i aktualizować niezależnie od siebie. Rozwiązanie to pozwala lepiej spersonalizować benchmark do naszych wymagań i zmniejszyć ilość pobieranych danych. Dostępne testy mają kolorowe ikony, natomiast niedostępne czarno-białe.

Futuremark 3DMark - nowe menu

Jednym z nowych testów ma być właśnie zapowiadany VRMark – benchmark korzysta ze scen Fire Strike, ale jest od niego jeszcze bardziej wymagający. Nowy tryb wspiera gogle Oculus RiftHTC Vive, lecz nie są one niezbędne do uruchomienia testu i nie wpływają na wynik konfiguracji (po prostu można przez nie podziwiać animację).

Futuremark 3DMark - test VRMark

Testy nowej aktualizacji (3DMark 2.0) niestety nie są dostępne dla wszystkich – mogą z nich skorzystać tylko posiadacze wykupionej licencji benchmarka na platformie Steam. Warto jednak zauważyć, że aktualizacja jeszcze nie radzi sobie z konfiguracjami SLI/CrossFire i ma problem działaniem na niektórych kartach graficznych AMD Radeon. Gogli wirtualnej rzeczywistości natomiast nie uruchomimy pod obsługą systemu operacyjnego Windows 7.

Źródło: Steam

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Brakuje opcji - Nie bo olewam win10?
  • avatar
   Marucins
   0
   Wspaniała wiadomość. Kolejny wysyp cyferek nijak mający się z realną wydajnością sprzętu! Ale co tam frajda na maksa że jest się w 99% najwydajniejszych maszyn a i tak jak przychodzi do grania to dostajemy babola z kinowym doświadczeniem.

   Nie zmienia to faktu że sugerując się wynikiem tego wspaniałego syntetyku podczas zakupu GPU trzeba mieć ograniczone pojęcia o prawdziwej wydajności GPU albo zblazowany mózg kampaniami marketingowymi.
   • avatar
    pokey
    -2
    Od 30 lat producenci próbują wcisnąć graczom VR, ale nic z tego nie wychodzi z powodu choroby morskiej i innych zaburzeń percepcji.
    • avatar
     solasoft
     0
     Kazdy może użyć benchmark kto ma płatna wersje 3 dmarka wystarczy podać kod na steam wpisać kod bety i działa.