Mobile

Otwartoźródłowy AirTag pomoże odnaleźć Twojego pupila

przeczytasz w 2 min.

Zaginięcie naszego zwierzaka, to bardzo stresujące doświadczenie. Dla wielu pies czy kot, to pełnoprawny członek rodziny i nie chcemy, by stała mu się krzywda. Dlatego wiele osób przyczepia swoim podopiecznym lokalizatory. Niestety, wiele z nich ma swoje ograniczenia…

Na początku tego tygodnia inżynier kreatywny (Sahas Chitlange) opublikował na platformie YouTube film, w którym przedstawił swój projekt pt. FindMyCat. Produkt ten zaprojektował i stworzył, aby mieć oko na swojego pomarańczowego kota o imieniu Pumpkin. Dlaczego musiał wymyślać „koło na nowo”?

Chitlange podczas badania rynku zwrócił uwagę na fakt, iż komercyjne trackery mają albo niską żywotność baterii, albo słabe możliwości śledzenia lub mają zbyt wysoki koszt zakupu/użytkowania. Uznał więc, że opracuje własne urządzenie, które będzie łączyć zalety najlepszych trackerów, w szczególności wzorując się na AirTags od firmy Apple.

FindMyCat tracker

FindMyCat to niezwykle dobrze zoptymalizowany tracker, o niskim poborze mocy i zapewniający do sześciu miesięcy pracy na akumulatorze. Samo urządzenie umożliwia zarówno śledzenie GPS, jak i łączność LTE. Co więcej, FindMyCat oferuje również technologię ultraszerokopasmową i Bluetooth, dzięki czemu możesz śledzić swojego zwierzaka z wysoką dokładnością, tak jak w przypadku lokalizatorów i innych produktów od Apple z funkcją FindMy. Najwyraźniej Sahas jest fanem produktów z logiem nadgryzionego jabłka, gdyż aplikacja do zarządzania wszystkimi urządzeniami śledzącymi, jest obecnie dostępna wyłącznie na system iOS. Abstrahując od tego, całe przedsięwzięcie robi niebywałe wrażenie, jak na projekt o otwartym kodzie źródłowym, nad którym pracowała głównie jedna osoba.

FindMyCat App

Sahas Chitlange na razie bada zainteresowanie FindMyCat. Jeżeli okaże się, że na tracker i jego aplikację jest wielu chętnych, to projekt może stać się produktem komercyjnym. Jednocześnie twórca zapewnia, że FindMyCat będzie rozwijany w duchu FLOSS (z ang. Free/Libre and Open Source Software), co pozwoli nam zdecydować, czy chcemy go zbudować sami i/lub dostosować do własnych potrzeb, czy zakupić „gotowca”.

Animals

Osobiście jestem zachwycony tym projektem! Sam również szukałem podobnego rozwiązania i doszedłem do podobnych wniosków, co Pan Sahas. Jeżeli czas i możliwości pozwolą, to chętnie zagłębie ten projekt i podejmę próbę jego realizacji. A jakie jest Wasze zdanie o FindMyCat? Chcielibyście zakupić/wykonać takie urządzenie dla swojego zwierzaka? Wyraźcie swoje zdanie w ankiecie i w sekcji komentarzy!

Źródło: HotHardware, FindMyCat

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ooooo
  2
  Pomijając fakt, że nie ma go na androida, to jest to dość duże urządzenie. Może dla psa się sprawdzi, ale kot nie wiem czy by z czymś takim chodził.
  • avatar
   KENJI512
   2
   Czy zmieniliście czcionkę?
   • avatar
    bazonx
    1
    i jeszcze żeby otwierało kocie drzwiczki
    • avatar
     MrTim
     0
     "otwarto-źródłowy" po prostu jedno wielkie "XD"
     • avatar
      Marcinis2022
      0
      Fajnie, tylko takie produkty już od dawna istnieją, a jeden z nich pochodzi od polskiej marki Locon:
      https://bezpiecznarodzina.pl/bezpieczne-zwierze-lokalizator-gps-dla-kota-i-psa/?gclid=Cj0KCQjwx5qoBhDyARIsAPbMagDyOeSacV9ugwXR61ROt5T1s4wil-XzwPgCcMgcnuPwSrBK0fOiDOYaAh1gEALw_wcB
      • avatar
       bialyikar
       0
       Jeśli to urządzenie ma działać tak jak FindMy u Appje (AirTag), to chyba logiczne, że na Androidzie tego nie zobaczymy. Chyba, że Google wprowadzi wreszcie własną wersję śledzenia AirTagów, i będzie ona domyślnie włączona. Ale nawet jeśli, to szybkość aktualizacji telefonów z androidem (albo nie wspieranie ich nowszymi wersjami Androida) jest tak "zabójcza", że może za kilka lat to będzie miało sens na Andku ;(

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login