• benchmark.pl
 • Gry
 • Outriders kolejnym polskim hitem? Twórcy odkrywają karty i chyba studzą entuzjazm graczy
Gry

Outriders kolejnym polskim hitem? Twórcy odkrywają karty i chyba studzą entuzjazm graczy

przeczytasz w 1 min.

Pojawiały się przesłanki sugerujące, że Outriders zacznie powoli wychodzić z cienia. Tak też się dzieje, twórcy z coraz większą ochotą dzielą się nowymi materiałami i opowiadają o tym, co przygotowują dla graczy. No właśnie, co dokładnie?

Gameplay z Outriders. Tak wygląda nowa gra People Can Fly

Zapowiedź Outriders na E3 2019 nie rzuciła może na kolana, ale spotkała się w zdecydowanej większości z pozytywnym odbiorem. Kilka dni temu pojawił się pierwszy zwiastun na silniku gry, zgodnie z obietnicami twórców długo nie trzeba było czekać na kolejne, jeszcze konkretniejsze materiały. Najważniejszy z nich, bo mówiący najwięcej na temat rozgrywki, to kilkuminutowy gameplay. Patrząc na pierwsze komentarze pod nim można zauważyć, że tu odbiór jest już chłodniejszy.

Kooperacyjna strzelanina RPG, a dokładniej?

Czy słusznie? Mieliśmy już okazję do spędzenia przy tym tytule kilku chwil i chociaż faktycznie nie jest idealny to nie można odmówić mu sporego potencjału. Więcej możecie przeczytać w artykule prezentującym nasze pierwsze wrażenia.

Inna sprawa, że Outriders trudno jest jednoznacznie przypisać do określonego gatunku gier. Sami twórcy przedstawiają grę jako kooperacyjną strzelaninę RPG dla 1-3 graczy. Można będzie nie tylko stworzyć, ale i modyfikować własnego bohatera należącego do jednej z czterech dostępnych klas. Każda ma cechować się unikalnymi zdolnościami i zróżnicowanym stylem rozgrywki. Sporą częścią rywalizacji jest jednak wymiana ognia.

Do premiery jeszcze trochę czasu

Rodzime studio People Can Fly ma jeszcze czas na nadawanie grze szlifów. Tak jak ostatnio informowaliśmy, Outriders zadebiutuje jednocześnie na nowej i obecnej generacji konsol (a także na PC). Wstępne plany zakładają, iż premiera odbędzie się w okresie świątecznym tego roku.

Źródło: Outriders

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marianb
  0
  Kopia Gears of War, będzie klapa.
  • avatar
   Kenjiro
   -1
   Wygląda jak kolejne MMO. RPG w tym co kot napłakał...
   • avatar
    tasioros
    0
    Jakieś to takie... nijakie. Raczej nie jestem targetem, bo "looter shootery" to nie moja bajka, ale brakuje w tym czegoś oryginalnego, co by pozwoliło odróżnić tę produkcję od innych. Choćby jakaś charakterystyczna postać. Widać, że wbili się w obecne trendy, a to czasami może być najgorsze posunięcie z możliwych. Tym bardziej że People Can Fly porafili zrobić coś swojego, coś rozpoznawalnego. Szkoda, ale jak już wspomniałem, nie jestem targetem.