Ciekawostki

Panasonic buduje ekologiczne miasteczko

przeczytasz w 1 min.

Firma Panasonic, we współpracy z ośmioma innymi firmami, chce stworzyć ekologiczne miasteczko. Mają w nim działać urządzenia ograniczające zużycie energii, a znaczna część energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł. Projekt ma być wdrożony w życie w Japonii.
 

Panasonic Smart Town
 

Miasteczko firmy Panasonic ma zajmować 19 hektarów i ma znajdować się w nim 1000 domów i pozwoli to na zamieszkanie około 3000 ludzi. Każdy dom będzie wyposażony w  panele solarne, specjalną przestrzeń na akumulatory, a cała infrastruktura ma być od razu przystosowana do korzystania z odnawialnych źródeł energii każdego typu.

Ponadto w domach znajdą się czujniki, które dostosują moc domowych lamp do jasności otoczenia. Chyba nie musimy dodawać, że w tym mieście mile widziane jest korzystanie z samochodów  elektrycznych?
 

Więcej o nowych technologiach:


Źródło: CEPro

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Wspominać nie trzeba. Szkoda, że w Polsce nie ma rodzimej firmy typu Panasonic czy Sony itd. ...cholera u nas nic nie ma...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Fajna sprawa, tylko ciekawe ile będzie kosztować zamieszkanie w takim miasteczku ? Nie mniej jednak inicjatywa i pomysł jak najbardziej ciekawy. I tak jak większość nowości tego typu, ma miejsce w Azji niestety.
   • avatar
    necro
    0
    Pomysł dobry, ale pewnie i tak z tymi samochodami nie przejdzie bo wszystko musi się kręcić wokół ropy naftowej tak wiec zobaczymy co z tego wyjdzie...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Spoko spoko komuszki, niedługo nie będzie można włączyć mocniej światła w domu bo będzie MUSIAŁO być dostosowane do jasności otoczenia
     • avatar
      Dwd89
      0
      świetny pomysł. miejmy nadzieję że dojdzie do jego realizacji.

      a jeśli się przyjmie i ludzie będa mogli zobaczyć że naprawde takie miasto od razu przygotowane pod alternatywne źródła energi jest stosunkowo tanie jeśli chodzi o sam koszt życia w takim domku. to może się uda i UE też zatwierdzi budowanie takich miasteczek w krajach europy :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       na tym rysunku panele słoneczne są skierowane w różne strony, to nie do końca jest ekonomiczne a przy okazji i nieekologiczne ;)
       • avatar
        Kropeczka
        0
        A już myślałam że w Afryce z milionów ton odpadów elektronicznych (w tym swoich) zbudują to ekologiczne miasteczko.

        A tu zonk , w Japonii.....