Telewizory

Telewizor Panasonic, który wygina się w obie strony

przeczytasz w 1 min.

Firma Panasonic postanowiła pójść o krok dalej.

Panasonic OLED 4K Curved TV

Targi Consumer Electronic Show 2014 przyniosły prawdziwy wysyp nowych telewizorów i informacji o zawartych w nich technologiach. Bez wątpienia tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem rozdzielczości Ultra HD i „krzywizny”. Widzieliśmy telewizory z zakrzywionymi ekranami (curved) i uniwersalne (bendable), które mogą dopasowywać kąt swojego zakrzywienia w trakcie oglądania. Firma Panasonic postanowiła jednak pójść o krok dalej i zaprezentowała model, którego boki mogą wyginać się nie tylko w naszą stronę, ale i w drugą – oddalając krawędzie od oka widza.

Na swoim stanowisku w Las Vegas firma Panasonic umieściła „ścianę”, na którą składa się sześć telewizorów wykrzywionych w taki sposób, że łącznie przyjmują one kształt litery „S”. Jak komentują osoby, którym dane było obejrzeć dzieło japońskiego producenta na własne oczy – pod względem jakości obrazu modele te nie odróżniały się zbytnio od konkurencji (choć kąty widzenia były ponoć bardzo szerokie), sama jednak technologia sprawiła naprawdę dobre wrażenie, no i była czymś, czego jeszcze nie było. Oczywiście zgodnie z panującym na CES 2014 trendem telewizory cechowały się ekranami typu OLED o przekątnej 55 cali, które wyświetlały obraz o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli).

Panasonic OLED 4K Curved TV zoom

Redakcja serwisu SlashGear rozmawiała z przedstawicielami firmy Panasonic, od których dowiedziała się, że w najbliższym czasie modele te nie ujrzą światła dziennego. Producent chciał tylko pokazać, że pracuje nad takim rozwiązaniem i że faktycznie może ono istnieć i dawać realne korzyści. Być może jednak za jakiś czas tego typu telewizory staną się faktem – jeśli nie będą pochodziły z fabryki Panasonic, to może od kogoś innego.

Panasonic OLED 4K Curved TV kąty

Źródło: SlashGear

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Osobiście mam to gdzieś, czy monitor będzie się wyginał w jedną, dwie czy w cztery strony, tak samo jak mam gdzieś fakt, czy to 4K, 8K czy Bóg wie ile pikseli jeszcze...
  ALE...
  Jeśli jest to postęp i prowadzi on nas do-np., hologramów? to dlaczego nie. Niech inżynierowie się bawią, byle nie uznali, że to szczyt ich możliwości.
  • avatar
   xFruciuux
   6
   Jakoś nie zabłysnąłeś swoim komentarzem :D
   • avatar
    stupidisco111
    2
    zalew wyginaczy się szykuje

    http://www.youtube.com/watch?v=T06iKPjh6VA
    • avatar
     hideo
     1
     Panasonic podawał na konfie, że cena tak wysoka że jeśli nie jesteś właścicielem hedż fandu to nie kupisz więc tradycyjnie dla oled
     • avatar
      stupidisco111
      -5
      uuuu włąsnie naraziłeś się gimbazjalnym fanom/fanatykom nowych technologii:) Szykuj się na minusy, oni tego nie popuszczą :)
      • avatar
       Konto usunięte
       -7
       Moim zdaniem 4K dla telewizora 55 cali to zdecydowanie za mało! Dzisiaj widziałem Ipada w sklepie z rozdzielczością 2560x1536 i nie było widać żadnych pojedynczych pikseli! Kiedy wreszcie telewizory będą miały taką rozdzielczość, że ludzkie oko nie zauważy różnicy, między obrazem na telewizorze a realnym światem!
       • avatar
        marycia
        0
        wyginanie w 2 strony - to faktycznie coś czego chyba nikt inny jeszcze nie pokazał na CES