Telewizory

Panasonic nadal będzie tworzył plazmowe telewizory - zostały ujęte w planach firmy

przeczytasz w 1 min.

Niedawno świat okrążyła plotka, jakoby firma Panasonic miała zaprzestać produkcji telewizorów plazmowych - prezes prostuje.

Panasonic Smart Viera telewizory

Niedawno świat okrążyła plotka, jakoby firma Panasonic miała zaprzestać produkcji telewizorów plazmowych. Prezes japońskiej korporacji zdecydował się na wyjaśnienia.

W drugiej połowie marca bieżącego roku, japońskie czasopismo biznesowe – The Nikkei – podało informację, że w roku fiskalnym 2014 Panasonic może zrezygnować z dalszej produkcji telewizorów plazmowych. Wówczas rzecznik prasowy japońskiej firmy powiedział magazynowi Reuters, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Teraz głos w sprawie zabrał prezes firmy Panasonic – Kazuhiro Tsuga. Przyznał on, że faktem jest, iż japońska firma rozpocznie wkrótce trzyletni plan restrukturyzacji. Inwestując 2,7 mld dolarów, Panasonic skupi się głównie na akumulatorach i systemach rozrywki dla samochodów, a także przyjaznych środowisku rozwiązaniach dla domu. Usprawnieniu ulec mają również pozostałe działy firmy. 

Najważniejsze na ten moment jest jednak to, że produkcja telewizorów plazmowych została oficjalnie ujęta w planie – to znaczy, że na rezygnację z tego działu w japońskiej korporacji się nie zanosi. Co więcej, Kazuhiro Tsuga przyznał, że odejście od tej produkcji będzie ostatecznością.

Źródło: Engadget, cvssoft

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  10
  Trochę mi ulżyło, bo planuję zakup plazmy w dość bliskim czasie. LCD jeszcze nie jest alternatywą, gdy chodzi o jakość obrazu.
  • avatar
   hideo
   5
   to super wiadomość :) plazmy są świetne, nawet jak wejdzie OLED to zanim stanieje do normalnych cen (a to może zająć kilka lat) nadal plazmy będą topem
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Ja mam już leciwą plazmę i z ręką na sercu mogę powiedzieć że obraz jest o niebo lepszy od ledów. Widać to bardzo wyraźnie szczególnie na skokach narciarski gdzie bardzo często drzewa i inne ciemne elementy często przybierają FIOLETOWY kolor, już nie wspominam o nierównomiernym podświetleniu widać wyraźnie na ciemnych ujęciach.
    Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem danej technologi ba nawet często nie widziałem różnicy, ale w konkretnych sytuacjach już je widzę i następny tv też będzie plazma:)
    Moja plazma(panasonic) w 2009r kosztowała 2000 zł
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     mają najlepszy obraz na rynku i mielibysię wycofać? hehe, Plazma to teraz tylko Panasonic
     • avatar
      Konto usunięte
      4
      Świetne info ;] panasonic robi najlepsze plazmy i syto ze bd robic je dalej ;]
      • avatar
       SoundsGreat
       3
       Panasonic :)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        uff... I bardzo dobrze. To, że ludzie wybierają tańsze technologie to nie oznacz wcale, że lepsze. Dobrze, że nadal pozostanie wybór.
        • avatar
         PrzemasK
         0
         Mimo swoich wad i tak wolę plazmę. Mam w domu 2 i jeśli miałbym je zamienić to tylko na większe :)
         Zasiadając do wieczornych/nocnych seansów filmowych z zachwytem mogę się wpatrywać w jednolitą głęboką czerń na ekranie, a nie świecące żaróweczki w rogach i chmurki na pozostałej części matrycy w większości LCD/LED.