Internet

PayPal bierze rozwód z eBayem

przeczytasz w 1 min.

PayPal stanie się odrębną, niezależną firmą już w przyszłym miesiącu.

PayPal eBay

Internetowy gigant – eBay – zapowiedział pod koniec ubiegłego tygodnia, że zarząd podjął decyzję o wyodrębnieniu swojej niezwykle popularnej usługi płatności online. PayPal, bo o niej mowa, stanie się niezależną firmą już w przyszłym miesiącu.

Dokładnie 20 lipca bieżącego roku PayPal zadebiutuje na giełdzie jako odrębna, niezależna od eBay firma. Jej symbol to PYPL. 

Decyzja jest wynikiem nacisków ze strony jednego z najważniejszych dla spółki inwestorów, Carla Icahna. Twierdzi on, że eBay nie potrafi odpowiednio zarządzać PayPalem i na obecnych zasadach obie marki wiele tracą. 

„eBay i PayPal to dwa świetne i wyjątkowe biznesy. Jako oddzielne, niezależne firmy: eBay zarządzany przez Devina Weniga i PayPal z Danem Schulmanem na czele, będą bardziej elastyczne i będą mogły lepiej skoncentrować się na realizacji własnych celów” – powiedział dyrektor generalny firmy eBay, John Donahoe.

Firma eBay nabyła usługę PayPal w 2002 roku za około 1,5 miliarda dolarów w akcjach, między innymi od dobrze już dziś znanego Elona Muska. 

Z biegiem lat Amerykanie znacząco rozwinęli prosty mechanizm płatności internetowych i dziś jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych metod dokonywania transakcji. W 2014 roku przez PayPal przeszło ponad 235 miliardów dolarów, a jego przychody wyniosły 8 miliardów dolarów.

Źródło: Phys.org

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ryuhoshi
  0
  Rozumiem że nie przeszkodzi to w dalszych płatnościach PayPalem na ebayu?
  • avatar
   Zero-Cool
   0
   Chyba będzie warto zainwestować w akcje PYPL które i tak już poszły w góre, no chyba że odłączają się z powodów jakiś problemów finansowych.