Ciekawostki

PayPal będzie pobierał opłatę za... nieaktywne konto

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
26 komentarzy Dyskutuj z nami

PayPal nie pierwszy raz mienia swój regulamin i nie pierwszy raz wywołuje to spore dyskusje. Tym razem w ich tle pojawiają się pieniądze użytkowników.

Nowy regulamin PayPal, czyli 50 złotych za nieaktywne konto

Nieaktywne konto PayPal, dokładnie tak brzmi jeden z punktów odświeżonego regulaminu, który ma wejść w życie 16 grudnia tego roku i będzie obowiązywać wszystkich użytkowników serwisu. O czym mówi? Okazuje się, że w przypadku stwierdzenia braku aktywności na koncie z automatu pobrana zostanie opłata w wysokości 50 złotych.

Kto musi się z tym liczyć? Każdy posiadający konto i nie wykazujący na nim aktywności przez 12 miesięcy. Jeśli na koncie przechowywana będzie mniejsza kwota, zostanie ona pobrana w całości. W przypadku posiadania np. 30 złotych konto zostanie zatem wyzerowane.

PayPal

PayPal rozsyła do użytkowników informacje o zmianach w regulaminie. Jak się zapewne domyślacie (lub jak być może przekonaliście się sami) dodatkowych opłat nie wysuwa tu jednak na pierwszy plan. Przy bliższym przyjrzeniu się przygotowanym zapisom można jednak znaleźć wzmianki nie tylko o powyższej kwocie, ale też prawach PayPal, w tym tzw. zabezpieczenia spłaty.

Aby zagwarantować wywiązanie się z niniejszej Umowy z Użytkownikiem, Użytkownik przyznaje firmie PayPal prawo do środków na swoim koncie PayPal jako zabezpieczenia wszelkich kwot, które Użytkownik może być winny firmie PayPal. W terminologii prawniczej określane jest to jako prawo retencji lub zabezpieczenie spłaty na koncie PayPal Użytkownika.

Jeśli to problem, pozostaje zamknięcie konta

Czy można mówić tutaj o problemie? Wydaje się, że osoby korzystające z PayPal nawet sporadycznie będą zaglądać (bo tyle wystarczy, tzn. zalogować się) na swoje konto przynajmniej ten jeden raz w roku. Jeśli nie, to jedyną opcją pozostaje tu zamknięcie konta. Niektórzy już piszą, że zrobią to niejako w formie protestu. Wątpliwe jednak, że będzie to zjawisko na skalę szkodzącą serwisowi. Nie podobać może się tu chyba przede wszystkim sposób załatwienia tej sprawy, czyli zbyt słabe wyartykułowanie nowej opłaty.

Tak czy inaczej, w zakładce ustawienia można znaleźć pole Zamknij konto. To właśnie z niego należy tu skorzystać w przypadku chęci pożegnania się z PayPal.

Źródło: PayPal

Warto zobaczyć również:

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  O super ! czas usunąć konto.
  11
 • avatar
  luckyboy
  Konto zamknięte, dzięki :)
 • avatar
  eltar
  Dzięki za zwrócenie uwagi.
 • avatar
  Satanski
  Weźcie się ludzie pozbądźcie tego gówna, bo sobie z Was drwią. Ja zlikwidowałem swoje konto przy poprzednich zmianach i się okazało, że do niczego mi nie jest potrzebne.
 • avatar
  Dragonik
  Powodzenia życzę, dla mnie jest proste jak nie korzystam to nie płacę chyba że mam pisemną umowę na dwa lata więc płacić muszę
 • avatar
  kitamo
  A tu chodzi o transakcje czy o logowanie?
 • avatar
  Dekard
  PayPal robi skok na kasę do kont na których są środki, ale nie ma już użytkowników.
 • avatar
  serek25
  Rzecznik PayPala wyjaśnia, że wystarczy raz w roku zalogować się na konto, by opłata nie została naliczona.

  "PayPal wyśle trzy powiadomienia do klienta: na 60, 30 oraz 7 dni przed pobraniem opłaty. W wiadomości znajdzie się wyjaśnienie, w jaki sposób można wykorzystać dostępne na koncie saldo (transakcje, wypłata, przelew, darowizna). Jeśli w okresie między aktualizacją Polityki Użytkowania , tj. 29 września a 9 grudnia 2020 r. klient dokona transakcji za pośrednictwem swojego konta PayPal lub po prostu zaloguje się na nie, opłata nie zostanie pobrana."

  spidersweb.pl/2020/10/paypal-50-zl-oplata-prowizja-jak-zamknac-konto-nieaktywne.html
 • avatar
  Yamaraj6
  Logiczne podejście pewnie mają kilkaset tysięcy nieaktywnych kont z jakimiś groszami i chcą to ściągnąć bo to jest pieniądz którego nikt nigdy nie użyje.
 • avatar
  Markus1
  Zamknięte...
 • avatar
  Deryl
  Konto usunięte :)
 • avatar
  gromzjasnegonieba
  niestety wiele serwisow wymusza platnosci paypal wiec nie moge zamknac konta.
 • avatar
  Arcin
  A czy banki nie pobierają opłat za nieaktywne konta?
  -1
 • avatar
  BariGT
  Od czasu Revoluta dinozaury typu PP beda wymierac smierca naturalna...
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  czyli skok na kasę. ja paypal korzystam anonimowo, jak nie ma innej możliwości płłatności.
  -2
 • avatar
  sn00p
  Jak zobaczyłem nagłówek to od razu przypominał mi się "wykon" Louisa CK w tym temacie :) youtube.com/watch?v=Y_-1l_SlA7c
 • avatar
  Warmonger
  Co ten Paypal wyprawia... chyba czas poszukać alternatywy.

  Inna sprawa, że nie trzymam tam żadnych środków. W niektórych sklepach można płacić Paypalem podłączając kartę, a przelewów na moje konto póki co brak. Jak się pojawią, to się będę martwił ;)
 • avatar
  SuperTurboUser
  Zamknąłem konto na PayPal - i tak z niego nie korzystam. Jeśli będzie potrzebne - to założę ponownie.
 • avatar
  damianlorencki
  Skoro wysyłają przypomnienia 60,30 i 7 dni wcześniej, to chyba nie ma o co siać paniki.
  Tak jak ktoś napisał, chcą sobie po prostu przywłaszczyć pieniądze osób, które zapomniały że mają konto Paypal lub zmarłych ;-( No ale jak się mówi, biznes jest biznes, ZUS robi to samo z pieniędzmi zmarłych.