• benchmark.pl
 • Gry
 • Były obawy, ale czy słuszne? Tak wygląda Aliens: Fireteam
Gry

Były obawy, ale czy słuszne? Tak wygląda Aliens: Fireteam

przeczytasz w 1 min.

Nie czekaliśmy długo na to, aby uzyskać nieco dokładniejszy obraz Aliens: Fireteam. Podobnie jak podczas zapowiedzi, zdania odnośnie atrakcyjności tego tytułu wydają się mocno podzielone.

Aliens: Fireteam na pierwszych fragmentach rozgrywki

Cold Iron Studios zdecydowało się na osadzenie akcji Aliens: Fireteam w uniwersum znanym z filmowej trylogii Obcy. Wedle zgodnej opinii większości fanów kina, nic lepszego związanego z tymi istotami później nie oglądaliśmy. Tyle tylko, że samo nawiązanie do czegoś miło wspominanego nie gwarantuje sukcesu. Już chwilę po zapowiedzi nie wszyscy (zapewne np. wyglądający następcy świetnego Obcy: Izolacja) byli zafascynowani faktem, że będzie to gra nastawiona na sieciową kooperację.

Decydujące okaże się jednak to, o jak dobrą rozgrywkę zadbają twórcy. I właśnie uzyskaliśmy nieco lepszy obraz od tego, jaki dawał pierwszy, krótki zwiastun. Redakcja IGN miała okazję spędzić chwilę z Aliens: Fireteam, w efekcie zdecydowała się przedstawić szerszej publiczności materiał wideo prezentujący około 25-minutowy wycinek strzelania do Ksenomorfów. W komentarzu można usłyszeć jednego z dziennikarzy wspomnianej redakcji, a także przedstawicieli Cold Iron Studios.

Wnioski? Wstępne z pewnością takie, że nie zanosi się na jakąkolwiek, chociażby mniejszą rewolucję. Z drugiej strony dużo będzie zależeć od tego, gdzie każdy ustawił sobie poprzeczkę dotyczącą oczekiwań. Bo jeśli na poziomie np. Aliens: Colonial Marines, nie powinno być źle.

Zainteresowani pograją już latem

Jak pierwsze wrażenia? Widzicie tu dla siebie szanse na dobrą zabawę?

Jeśli nic się nie zmieni (co w dzisiejszych czasach niestety nie jest pewne), Aliens: Fireteam zadebiutuje już latem tego roku. Lista platform docelowych gry obejmuje PC z Windows oraz PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Źródło: IGN

Warto zobaczyć również:

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PerfectDAY
  16
  Widać, że gra robiona typowo pod współczesną młodzież. Oni nie oczekują czegoś wybitnego a jedynie młócki do ogrania ze znajomymi przez sieć. W Izolacji obcy to był kawał solidnego drania, ciężki, trudny i niebezpieczny, no i do tego klimat miażdżył. W tej grze to zwykły nic nie znaczący przeciwnik do rozwalenia. Mi zdegradowanie go do takiej formy absolutnie nie odpowiada i podejrzewam, że wielu z tego powodu sobie grę odpuści.
  • avatar
   Dudi4Fr
   8
   Szczerze, jest jeszcze gorzej niż myślałem.
   • avatar
    x7nofate3
    5
    Słabo, wygląda, myślałem że pójdą więcej w ślady tom clancy the division
    • avatar
     MaNiAc
     3
     Nędza...
     • avatar
      korzychxp
      2
      Drewno
      • avatar
       ryba84
       1
       Bezsensowna młócka, w której obcy to jakieś mięso armatnie a nie maszyny do zabijania.
       • avatar
        xbk123
        0
        Nic tu przełomowego nie ma, ale grafika całkiem przyjemna dla oka.
        • avatar
         jowaj42181
         0
         Zacząłem dopiero półtora miesiąca wcześniej i dostałem 2 czek na sumę 2200 $ ... to najlepszy wybór, jakiego dokonałem od dłuższego czasu! „Bardzo wam wdzięczny za danie mi tej niezwykłej szansy na czerpanie korzyści z domu. Te dodatkowe pieniądze zmieniły mnie z wielu punktów widzenia, błogosławcie wasze serce!”.......

         Netprofit10.com