Samochody elektryczne

SUV + elektryk to sposób na sukces. Xiaomi to wie i odbierze Tesli klientów

przeczytasz w 1 min.

Pierwszy samochód elektryczny Xiaomi - SU7 - okazał się rynkowym hitem. Chińczycy idą więc dalej, w przyszłym roku możemy zobaczyć kolejny model.

Już jakiś czas temu chiński koncern Xiaomi zaprezentował swój pierwszy samochód elektryczny. Ciężko odmówić Xiaomi SU7 atrakcyjności (pod względem designu, technologii, czy osiągów), choć wprawne oko dostrzeże też sporo zapożyczeń z innych modeli. O ile SU7 z daleka moglibyśmy pomylić ze sportowym Porsche Taycan, to kolejny “elektryk” Xiaomi może przypominać Teslę model Y. Ma być SUV-em, tak popularnym w ostatnich latach rodzajem samochodów.

Xiaomi zaprezentuje swój drugi samochód elektryczny

Elektryczny SUV Xiaomi powinien bazować na technologii Xiaomi SU7. Obecnie nietrudno zauważyć, że debiutancki model chińskiego giganta jest prawdziwym hitem sprzedaży. Póki co mówimy jedynie o rynku chińskim, gdzie po SU7 ustawiają się kolejki chętnych.

Pierwszy samochód Xiaomi odniósłsukces

Chcąc kontynuować dobrą passę, Xiaomi myśli już nad wprowadzeniem kolejnego modelu. Tym razem nie będzie tu już sportowo nacechowany sedan z dwoma bagażnikami (z tyłu oraz pod przednią maską), a SUV klasy kompakt lub średniej. Wygląda na to, że Chińczycy chcą rzucić wyzwanie Tesli, której model Y, czyli właśnie niedrogi SUV, jest popularny niemal na całym świecie.

Xiaomi zaleje rynek “elektrykami”

Obecnie nie mamy jeszcze dokładniejszych informacji na temat kolejnego pojazdu Xiaomi. Pewne jest natomiast, że chiński producent planuje zwiększyć sprzedaż. W tym celu chcą zwiększyć roczną produkcję samochodów do 300.000 egzemplarzy. Wśród nich znajdą się zarówno Xiaomi SU7, jak i kolejne modele.

Nowy, elektryczny samochód Xiaomi trafi na rynek najwcześniej w przyszłym roku. Zapewne jeszcze przed premierą dowiemy się więcej na jego temat.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sander Cohen
  2
  A ja tam się cieszę z tego elektryka. Niech się bardziej jeszcze firmy rozdrabniają i niech każdy ma 1% rynku elektryków. W końcu wszyscy padną i wrócimy do używania mózgów, na chwilę do paliw tradycyjnych a potem przyjdzie czas paliw odnawialnych, ale nie baterii.
  • avatar
   Witalis
   1
   A my po 4 latach i wydaniu prawie miliarda zł mamy 42% projektu auta Izera który i tak w 90% będzie z części Chińskiego volvo EX30. Jeszcze 6 lat i można będzie budować fabrykę XDDDD. Już ten model z przed 4 lat się zestarzał i teraz jest nowa Włoska interpretacja XDDD
   • avatar
    PrEzi
    0
    https://youtu.be/vk3BHrvLBjo

    Tyle w temacie tego "cudu" jakim jest SU7....

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login