Technologie i Firma

Płatności Android Pay - coraz więcej osób może z nich skorzystać

przeczytasz w 1 min.

Całkowicie wygodne, w pełni bezpieczne i bezproblemowe płatności mobilne Android Pay są już dostępne dla klientów Nest Banku.

Android Pay to sposób na proste, bezpieczne i wygodne płatności mobilne. Usługa zadebiutowała w Polsce pod koniec ubiegłego roku i powoli staje się coraz lepiej dostępna. 

Już na starcie z płatności mobilnych Android Pay mogli skorzystać klienci trzech banków: Alior Bank, powiązanego z nim T-Mobile Usługi Bankowe oraz Bank Zachodni WBK. Na tym jednak się nie kończy.

Od dzisiaj (1 marca) swoją kartę debetową lub kredytową do usługi Android Pay mogą przypisać także klienci Nest Banku. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziecie na stronie banku oraz na poniższym, króciutkim filmiku:

Wiemy też, że w najbliższym czasie wdrożenie Android Pay planuje mBank. Dokładna data nie została jednak ujawniona, choć krążą pogłoski, że pierwsi klienci „ikony mobilności” skorzystają z usługi jeszcze w tym miesiącu.

Co trzeba mieć, by skorzystać z Android Pay? Kartę kredytową lub debetową wydaną przez jeden ze wspomnianych banków oraz smartfona z systemem Google Android 4.4 (lub nowszą wersją) i modułem technologii zbliżeniowej NFC.

A jak się z tego korzysta? Dokładnie tak samo jak ze zbliżeniowej karty płatniczej. Wystarczy zbliżyć smartfon do terminala i w przypadku transakcji do 50 zł – to wszystko, a powyżej tej kwoty trzeba jeszcze wpisać PIN (dla bezpieczeństwa).

Źródło: Cashless, Nest Bank, Google Polska. Foto: Android

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dariusz666
  3
  Co trzeba mieć?
  - Zablokowany bootloader
  - Brak roota
  - Oficjalny android od producenta, żaden modyfikowany

  A, no i wersja wgrana do urządzenia musi być zaakceptowana przez Googla, więc sporo chinczyków mimo oficjalnego softa, może mieć problemy z aktywowaniem usługi :)
  • avatar
   endrju_pl
   2
   mBank cały czas pracuje. Ostatnio podawali, że w tym roku będzie ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Już lecę wysłać co kupuję do Google
    • avatar
     miedzianek
     1
     Czytając komentarze aplikacji na rynku, mocno można się zniechęcić. Dużo problemów, potrzeba przepisywania haseł i pinów...No i na palcach jednej ręki można policzyć obsługiwane banki