Smartfony

Play przeciera szlaki. Tak taniej oferty 5G jeszcze nie było

przeczytasz w 1 min.

Play szczyci się wprowadzeniem "najtańszego w Polsce abonamentu 5G ze smartfonem 5G". Przyjrzyjmy się tej ofercie.

Nowy abonament 5G wyceniony został na 60 zł miesięcznie, oczywiście po uwzględnieniu rabatów za e-fakturę i zgody marketingowe. W pakiecie użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 15 GB internetu. 

Do oferty za 1 zł można dobrać jeden z trzech smartfonów:

 • Samsung Galaxy A15 5G 
 • Motorola Moto G34 5G 
 • Xiaomi Redmi 12 5G

Czy to się opłaca? Sumaryczny koszt całej oferty po 2 latach to 1441 zł. Najtańszy model z tej trójki - Moto G34 5G - kosztuje w sklepie sieci Play 699 zł. Po odliczeniu ceny smartfonu, wychodzi na to, że realny koszt samych usług to niespełna 27 zł/miesięcznie, co jest ceną przyzwoitą jak na abonament 5G. Kwota ta jest jeszcze niższa w przypadku samsunga i xiaomi, które na wolnym rynku kosztują ok. 1000 zł. 

Kompromisem jest jednak paczka danych o wielkości zaledwie 15 GB. Tak naprawdę 5G pokazuje pazur, gdy użytkownik pobiera dużo danych lub intensywnie korzysta z zasobożernych usług jak granie w chmurze, a taka ilość nie pozwoli na przesadne szaleństwa. Z drugiej jednak strony nawet jeśli ktoś pobiera mało danych, to zawsze lepiej pobierać je przez 5G, prawda? Zwłaszcza że od stycznia jest to prawdziwe 5G

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  12
  "Nowy abonament 5G wyceniony został na 60 zł miesięcznie"
  "W pakiecie użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 15 GB internetu. "

  Ahh to koszt 60zl bo dostajemy jeszcze smartfona za 1zł, który pewnie zalega im w magazynach, bo nikt nie chciał tego brać. No tak to teraz jasne.
  • avatar
   piomiq
   11
   "realny koszt samych usług to niespełna 27 zł/miesięcznie, co jest ceną przyzwoitą jak na abonament 5G"
   Tak, racja przyzwoitą. Zatem dlaczego nie ma takiej oferty w sieci Play? Bo jeśli by była to autor by o niej wspomniał, prawda?
   Mam już smartfon, który lubię i nie chcę tego ich za 1 zł. Czy Play ma ofertę "nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 15 GB internetu" za 27 zł?
   Domyślam się, że nie.

   Artykuł wygląda na jakąś promocję sieci Play bez wspominania o tym.
   • avatar
    MartineZ
    4
    Bez szału, dla mnie drogo.
    • avatar
     topiq
     1
     W Plush mam 20 zł za m-c abo z 13,5GB, z którego wykorzystuję może połowę. U mnie w regionie 5G w Play to fikcja, nawet zwykłego zasięgu nie ma tam gdzie ja mam w Plusie. A telefon wolę sobie kupić z wolnego rynku z różnymi upustami.
     • avatar
      Silver
      1
      Co to za p...enie? Gdzie tutaj jest PROMOCJA? Bardzo słaby klikbajt... Za 30 zł u pomarańczowych mam 30GB i jeszcze 6,5GB w roamingu i DRUGĄ kartę SIM + no limit MMS - naprawdę nie ma drugiej lepszej przebitki a oni chcą 60 zł za ofertę, którą można mieć sporo poniżej 30 zł i nie wiązać się umową na dwa lata. Dodam, że 5G działa też w krajach europejskich co uważam za mega plus (nie jest tylko w Polsce czego nie da się uświadczyć jak widać w tańszych taryfach).
      • avatar
       Deryl
       1
       Wszystko OKI lecz nie należy zapominać ze w wielu mniejszych miastach Play działa w 5G NSA inaczej fake 5G lub 5G Ready lub tego typu inne szopki co jest dalekie od prawdziwego 5G a reklamowane jako 5G i na mapie zasięgu też widnieje jako normalne 5G
       • avatar
        prystek
        0
        te pseudo artykly wasze to istna nieoznaczona reklama ( i to zglosze) ale poziom jaki osigneliscie to bruk przy tym to level wysoki - jestescie sciekiem wp.pl
        • avatar
         pawluto
         0
         60 zł za 15 GB...hahahahahaha
         • avatar
          FunkyKoval
          0
          Moim zdaniem to robienie ludzi w wała ... pewnie liczą na to, że większość zwykłych klientów a już na pewno ludzie starsi nie mają pojęcia co to jest 5G. Wiedzą tylko, że to jakiś COOL i trzeba to mieć.
          "Dają" w ofercie niby no limit, 15GB w opcji 5G, jak ktoś naprawdę korzysta z neta to te 15GB zniknie w try miga, ktoś firme prowadzi czy dużo mediów ogląda, w tym filmy itp. to taka oferta to żart.
          Pytanie do tych "Ajnsztajnów marketingu telekomunikacyjnego" - czemu nie możecie zrobić uniwersalnej oferty dla wszystkich tylko zawsze coś jest w ofercie nie tak ... ?
          • avatar
           europolitan
           0
           A w ofercie na kartę dalej 5G dopiero w pakiecie za 45 zł i jeszcze Play nie obsługuje RCS.
           W T-Mobile 5G już jest w każdej ofercie na kartę, a do tego T-Mobile obsługuje RCS.
           To niesamowite, że w ofertach na kartę T-Mobile przebija Play.
           A i Play ma znacznie mniej stacji bazowych z prawdziwym 5G jak T-Mobile.