Konsole do gier

PlayStation Network już działa

przeczytasz w 2 min.

Stało się! Usługa PlayStation Network została ponownie uruchomiona i działa już na terenie Stanów Zjedoczonych oraz Europy.

Wszystko zaczęło się od oficjalnego filmu przygotowanego przez Sony, na którym Kaz Hirai przedstawia obecną sytuację PlayStation Network. Na wstępie po raz kolejny zostajemy przeproszeni za zaistniałą sytuacją oraz otrzymujemy podziękowania za cierpliwość i pomoc w pracach nad zabezpieczeniem usługi. Następnie Hirai ogłasza, że rozpoczyna się aktywacja usługi PSN na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Dalsza część filmiku to tłumaczenie zaistniałej sytuacji oraz obietnice o zwiększeniu bezpieczeństwa naszych danych.

Oczywiście żadne szczegóły na temat technologii użytych do zabezpieczenia danych nie zostały ujawnione. Z filmiku dowiadujemy się o „zaawansowanej technologii bezpieczeństwa”, zwiększeniu poziomu szyfrowania, dodaniu firewalli oraz systemie wczesnego wykrywania niepożądanych akcji w usłudze PSN.

Uruchamianie PlayStation Network rozpoczęło się od Stanów Zjednoczonych, Sony przygotowało nawet mapkę gdzie podświetlane były stany, w których uruchomiono usługę. Natomiast z konta na na portalu Twitter, Sony na bieżąco informowało, które regiony zostały podpięte ponownie do PSN. W momencie gdy piszemy tego newsa PSN działa już w USA, Europie, Nowej Zelandi, Australii, Meksyku.

 

Wraz z restartem sieciowych usług Sony wypuściło aktualizację oprogramowania PS3 oznaczoną numerem 3.61. Wprowadza on informacje o konieczności zmiany hasła. Można to zrobić poprzez konsolę na której hasło zostało aktywowane bądź z innej, ale wówczas konieczna będzie jeszcze aktywacja drogą mailową.

Kaz Hirai w swoim oświadczeniu powiedział że przywracanie sprawności PSN wprowadzane będzie stopniowo. Pierwsza faza pozwoli na logowanie do PlayStation Network oraz Qriocity, granie online, korzystanie z usług zewnętrznych firm jak Netflix, Hulu, Vudu czy MLB.tv. W pełni sprawna będzie również lista naszych przyjaciół, trofea, porównywanie trofeów oraz PlayStation Home. Hirai ogłosił również, że niebawem zostanie ogłoszona lista darmowych gier i dodatków, które udostępnione zostaną w ramach rekompensaty za brak dostępu do PSN.

Oficjalne informacje mówią już o pełnym przywróceniu dostępu do usługi w naszym kraju, ale osobiście sprawdzałem przed chwilą i ciągle podczas logowania pojawia się błąd. Jednak wielu znajomych podłączyło się bez problemów, tak więc dajcie Sony czas, w chwili obecnej serwery firmy muszą przeżywać istne oblężenie.


Więcej o PlayStation Network:

Źródło: Sony, Engadget

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stork
  0
  Już?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   potwierdzam działa , ciekawe jaki gry udostępnią
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    jak juz dadza to jakies stare gry, napewno to nie beda nowosci a juz napewno gry ktore jeszcze nie wyszly
    • avatar
     Krzysiek07
     0
     Jest.
     • avatar
      maxflexPL
      0
      welcome back KILLZONE 3 !!!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       http://www.youtube.com/watch?v=I4PGBSptYCI

       Skojarzyło mi się jak oglądam tego gościa :)
       • avatar
        kopczenko
        0
        PSN dziala a forum nie :(
        • avatar
         Akker
         0
         Dobrze, że przemawiają do klientów. Myślę, że wykonali duży krok w celu przywrócenia zaufania. Czy ktoś wie, co się stało ze skradzionymi danymi z PSN?