Płyty główne

Płyta ASUS z preinstalowanymi pamięciami DDR3

przeczytasz w 0 min.

Pomimo że technologia pamięci DDR3 dobrze wróży na przyszłość jeżeli chodzi o wyższą wydajność, wciąż nie jest ona powszechnie dostępna. Dlatego też firma Asustek, która jest największym na świecie producentem płyt głównych, zdecydowała się wprowadzić do swojej oferty płyty główne z preinstalowanymi modułami pamięci DDR3 i specjalnie zaprojektowanymi wentylatorem wspomagającym.

Płyta główna Asusteka
P5K3 Premium/WiFi-AP sprzedawana będzie z dwoma modułami pamięci PC3-10666 (1333MHz) o pojemności 1GB, które instalowane są już w fabryce. Dodatkowo przykryte one będą wysokowydajnymi wentylatorami wspomagającymi. Zainstalowane pamięci działają z częstotliwością 1066 MHz, jednak Asus gwarantuje, że bez problemu można je podkręcić do częstotliwości 1500 MHz lub nawet większej, jednakże firma nie wymienia dostawcy modułów, czasów opóźnień ani napięcia z jakimi pracują nowe kości.

Płyta główna P5K3 Premium/WiFi-AP oparta jest na układzie Intela P35 i obsługuje wiele procesorów zgodnych z LGA775 łącznie z Intel Core 2 Extreme, Intel Core 2 Quad, Intel Core 2 Duo, a także układy, które dopiero mają pojawić się na rynku i które będą działać z szyną procesora o częstotliwości 1333MHz. Płyta obsługuje również wieloprocesorową technologię układów graficznych ATI CrossFire, wyposażona jest w wiele nowoczesnych technologii służących do tuningu i przetaktowywania. Na płycie nie zabrakło także wbudowanego bezprzewodowego kontrolera sieci bezprzewodowych, który może pracować zarówno w trybie punktu dostępowego jak i klienta sieci bezprzewodowej.


Nowa płyta główna P5K3 Premium kierowana jest przede wszystkim dla użytkowników, którym zależy na prawdziwie wysokiej wydajności, ale nie dysponują odpowiednią ilością czasu, aby na własną rękę poszukiwać bardzo wydajnych modułów pamięci wyposażonych w wydajne systemy chłodzenia, ani też nie wiedzą jak wykrzesać dostępną moc ze swoich komputerów. Zatem wszyscy komputerowi entuzjaści lub maniacy gier, oprócz ekstremalnych użytkowników zajmujących się na co dzień przetaktowywaniem, na pewno potraktują nową płytę główną Asusa P5K3 Premium/WiFi-AP jako bardzo ciekawe rozwiązanie.


Jak na razie producent nie podał sugerowanej ceny detalicznej, za którą będzie można nabyć tę jeszcze nigdzie nie prezentowaną nowinkę.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login