Smartfony

POCO to od teraz nowa marka smartfonów

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Kojarzycie Xiaomi Pocophone F1? Sporo osób wygląda jego następcy, który najprawdopodobniej wkrótce się pojawi. Nie będzie jednak sygnowany logo Xiaomi.

Xiaomi przekształca POCO w samodzielną markę

Wedle większości statystyk, Xiaomi to obecnie trzeci/czwarty producent smartfonów na świecie. Jakiś czas temu podjęto decyzję o tym, aby oddzielić markę Redmi, pierwszym smartfonem debiutującym w myśl tego założenia był Redmi Note 7. Teraz Chińczycy zdecydowali się na identyczny krok co do POCO. Linia (chociaż w tym przypadku to nieco przesadzone określenie) sartfonów stworzona w 2018 roku od teraz ma być odrębną marką. Potwierdził to Manu Kumar Jain, CEO Xiaomi India.

Nieprzypadkowo wypowiedziała się właśnie ta osoba. Najważniejszym rynkiem dla POCO mają być Indie. Czy jedynym? To obecnie nie jest jasne.

Premiera Pocophone F2 wydaje się nieunikniona

Chociaż Pocophone F1 debiutował w połowie 2018 roku wciąż może pochwalić się mocną specyfikacją. Obejmuje ona procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB / 8 GB pamięci RAM, wyświetlacz Full HD+ i baterię 4000 mAh. Smartfon miał w momencie debiutu dorównywać wydajnością topowym modelem i faktycznie to robił, zdecydowanie niższa cena wynikała z kilku oszczędności, w tym plastikowej obudowy.

Naturalnym krokiem wydaje się mocne wejście na rynek wraz z Pocophone F2. Nieoficjalne doniesienia na jego temat pojawiają się zresztą od dłuższego czasu. Trudno sądzić, aby zdecydowano się tu na inną wizję niż w przypadku Pocophone F1, również tym razem największą zaletą powinna być wydajność.

Źródło: @manukumarjain

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Użytkownik101
  Tylko PO CO? Pierwszy był dużym sukcesem, drugi i tak się nie odetnie od Xiaomi wśród zorientowanych klientów, natomiast wśród nie zorientowanych będzie mu gorzej zaistnac
  4
 • avatar
  develoop
  PO CO to komu...
  2
 • avatar
  Poco F1 był i wciąż jest bardzo dobry. Myślę, że następca też odniesie sukces.
  2
 • avatar
  taki jeden
  Wszystko fajnie tylko ta nazwa. To tak jakby TATA, firma produkująca samochody wypuściła super hiper zajebiste auto. I jak tu się pochwalić znajomym?
  1
 • avatar
  bankaigoku
  Wiem, że wiele osób zadaje to samo pytanie- po co? Też z racji sympatii do tej marki wolałbym pozostawienie owej serii w rodzinie tego producenta.
  Ale odpowiedzią na to pytanie jest chyba bezpieczeństwo finansowe, które wiąże się bezpośrednio z licencjami, pozwoleniami i wizerunkiem na danych rynkach. Inaczej mówiąc, zabezpieczają się przed sytuacją, jaką na przykład doświadczył Huawei.
  1
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  W sam raz na pierwszą komunię świętą dla dziecka jako pierwszy smartphone do selfie jak znalazł!
  -11
 • avatar
  king2127
  PO CO, ulgi, podatki , marketing kasa :)